At the doctor’s
Scenariusz lekcji
Cele lekcji
Wiadomości
Uczeń:
zna odpowiednie zwroty językowe związane z wizytą u lekarza,
zna podstawowe nazwy chorób,
zna kolokacje,
zna poprawną wymowę zaprezentowanych zwrotów.
Umiejętności
Uczeń:
potrafi nazwać choroby,
potrafi uporządkować dialog,
potrafi użyć zwrotów w danym kontekście językowym – wizyta u lekarza,
potrafi opisać symptomy na poziomie podstawowym.
Metoda pracy
Warm‑up, rozmowa dydaktyczna, wykonanie ćwiczeń, wypowiedź ustna – dialog.
Forma pracy
Rozmowa dydaktyczna, praca indywidualna, praca w parach, praca indywidualna w oparciu o kartę pracy ucznia, praca z całą klasą.
Środki dydaktyczne
Karta pracy ucznia, tablica.
Przebieg lekcji
Faza przygotowawcza
Sprawy organizacyjno - porządkowe:
powitanie,
sprawdzenie listy obecności.
Określenie celu i formy pracy na lekcji.
Przypomnienie przydatnych zwrotów: Podanie i zapisanie tematu lekcji „At the doctor’s”
Faza realizacyjna
Nauczyciel prezentuje nowy materiał za pomocą techniki mime. Ćwiczenie polega na prezentacji słowa lub wyrażenia za pomocą mimiki i gestów. Ćwiczenie to może zostać zaprezentowane przez samego nauczyciela jak również uczniów.Wyrażenia do prezentacji:
Stomach ache
Headache
Toothache
Flu
Mumps
Measles
Sore throatKarta pracy ucznia [1]
Uczniowie wykonują ćwiczenia z karty pracy. Zadaniem uczniów jest połączenie dwóch połówek tak aby utworzyć całe wyrażenie.
Match the halves of phrases. Use each word once only.
Karta pracy ucznia [2]
Zadaniem uczniów jest uzupełnienie dialogu podanymi zwrotami w taki sposób aby ułożyć logiczną całość.
Complete the dialogue.
Take your medicine every 6 hours. Bye.
Well, a sore throat and high temperature.
Cough a bit.A: What’s the problem?
B: Well, a sore throat and high temperature.
A: Take a sit here. I’ll examine you. Do you cough? Sneeze?
B: Cough a bit.
A: Breathe in, out, in, out. Ok. That’s flu. Here is your prescription.
B: Thank you.
A: Take your medicine every 6 hours. Bye.
B: Thank you doctor.Faza podsumowująca
Uczniowie odgrywają dialog w parach, opcjonalnie mogą powtórzyć zadanie i nagrać dialogi w domu do późniejszego odsłuchania w klasie.
Bibliografia
Brak
Załączniki
Karta pracy ucznia
Match the halves of phrases. Use each word once only.
Do
Have
Write
Take
Feel
Givea cold
ill
an injection
some medicine
an operation
a prescriptionComplete the dialogue.
A: What’s the problem?
B: ………………………………………..
A: Take a sit here. I’ll examine you. Do you cough? Sneeze?
B: ………………………………………..
A: Breathe in, out, in, out. Ok. That’s flu. Here is your prescription.
B: Thank you.
A: …………………………………………
B: Thank you doctor.Take your medicine every 6 hours. Bye.
Well, a sore throat and high temperature.
Cough a bit
Zadanie domowe
Check the meaning of these words.
Pain
Surgeon
Sick
Sister
Pills
Influenza
Czas trwania lekcji
45 minut