BHP
Na stanowisku technika elektryka stosuje się środki ochrony:
słuchu, np. wkładki, nauszniki, hełmy przeciwhałasowe,
wzroku, np. okulary ochronne,
dróg oddechowych, np. sprzęt oczyszczający powietrze z zanieczyszczeń i z zapyleń,
osobistej, np. odzież ochronna, hełmy ochronne, kombinezony, fartuchy, bluzy, spodnie, buty, rękawice elektroizolacyjne.
Ilustracja interaktywna przedstawia środki ochrony stosowane na stanowisku technik elektryk. Na ilustracji znajdują się kolejno grafiki od lewej strony od góry: żółty kask ochronny, odblaskowa kurtka robocza z szarymi odblaskowymi pasami oraz czarnymi pasami, czarne nauszniki ochronne, czarne skórzane buty ochronne z szarą podeszwą i pomarańczowo‑czarnymi sznurowadłami, poniżej znajdują się od lewej strony: odblaskowe spodnie robocze z szarymi odblaskowymi pasami oraz czarnymi pasami, przezroczyste okulary ochronne z czarną oprawką u góry, czerwone gumowe rękawice ochronne, przezroczysta przyłbica z czarną oprawką u góry, żółty drążek izolacyjny teleskopowy, czerwony drążek izolacyjny, ciemnoniebieski fartuch elektrostatyczny. Na planszy znajdują się punkty, po których kliknięciu pojawia się ramka z tekstem. Każdy z elementów ilustruje fotografia.
Przemysłowy kask ochronny. Wentylowany, dobrze widoczny, regulowany paskiem przesuwanym z izolacją elektryczną, zgodny z obowiązującymi normami. Zadaniem przemysłowych kasków ochronnych jest ochrona użytkownika przed niebezpiecznymi urazami głowy.
Spodnie: przedni zamek mosiężny.
Spodnie: podwójne szwy na taśmach ostrzegawczych.
Spodnie: kieszeń dolna z patką na narzędzia.
Spodnie: dwie kieszenie z przodu i jedna na piersiach.
Teleskopowy drążek izolacyjny służy do obsługi elektroenergetycznych urządzeń. Przeznaczony jest on głównie do zakładania i zdejmowania uziemiaczy.
Uniwersalny drążek izolacyjny przeznaczony jest do obsługi elektroenergetycznych urządzeń niskiego napięcia i średniego napięcia do 20 kV. Drążek izolacyjny służy do ochrony przed porażeniem elektrycznym przez odizolowanie użytkownika od urządzeń elektroenergetycznych będących pod napięciem.
Osłona twarzy zapewnia ochronę przed kropelkami cieczy, wyrzutem stopionego metalu oraz przed wyładowaniem łuku elektrycznego.
Rękawice ochronne do pracy przy urządzeniach pod napięciem. Zapewniają ochronę do 1000 V. Grubość 1 mm.
Fartuch elektrostatyczny idealny do stosowania w obszarach zagrożonych elektrycznością statyczną, a dzięki przewodzeniu materiału zapobiega gromadzeniu się ładunków statycznych pozwalając na odprowadzenia ich do ziemi.
Okulary ochronne z poliwęglanu, przeznaczone do ochrony oczu.
Buty ochronne skórzane, posiadające elektrostatyczną podeszwę wykonaną z podwójnej gęstości warstwy poliuretanu. Wytrzymałe, odporne na przebicia.
Nauszniki z elementami metalowymi chronią słuch przed przekraczającym normy hałasem.
Kurtka ma taśmy ostrzegawcze przyszyte podwójnymi szwami na klatce piersiowej, ramionach i barkach.
Kurtka zapewnia ochronę przed wieloma zagrożeniami, w tym przed ciepłem, ogniem, środkami chemicznymi, łukiem elektrycznym oraz ryzykami występującymi w trakcie spawania.