Directions
Scenariusz lekcji
Cele lekcji
Wiadomości Uczeń:
zna odpowiednie zwroty językowe, aby zapytać o drogę;
zna odpowiednie zwroty językowe, aby wskazać drogę;
zna nazwy miejsc w mieście;
zna odpowiednie zwroty grzecznościowe.
Umiejętności Uczeń:
potrafi nazwać główne miejsca w mieście;
potrafi ułożyć z rozsypanki wyrazowej poprawne zwroty, dotyczące wskazywania drogi;
potrafi zastosować odpowiednie zwroty, aby zapytać o drogę;
potrafi zastosować odpowiednie zwroty, aby wskazać drogę.
Metoda pracy Warm‑up, rozmowa dydaktyczna, wykonanie ćwiczeń, wypowiedź ustna – dialog.
Forma pracy Rozmowa dydaktyczna, praca indywidualna, praca w parach, praca indywidualna w oparciu o kartę pracy ucznia, praca z całą klasą.
Środki dydaktyczne Karta pracy ucznia, tablica
Przebieg lekcji
Faza przygotowawcza
Sprawy organizacyjno - porządkowe:
powitanie,
sprawdzenie listy obecności.
Określenie celu i formy pracy na lekcji.
Podanie i zapisanie tematu lekcji „Directions”.
Faza realizacyjna
Nauczyciel przedstawia sytuację:
You are in a city and you got lost. What do you do? Which questions do you ask?Excuse me? How can I get to …?
Can you tell me the way to ...?
Where is the nearest ...?Mark the places on the map.
traffic lights
roundabout
a post office
a florist’s
a supermarket
a chemist’s
a baker’s
a hospitalNauczyciel sprawdza zadanie z uczniami – należy zwrócić uwagę na poprawność wymowy.
Nauczyciel prezentuje zwroty typu: turn left, turn right, go straight on.
Put the words in the correct order.
How can I get to the supermarket?
Go straight on and then turn left.
Can you tell me the way to the chemist’s?
Where is the nearest post office?
Turn right at the roundabout.
Go up the street and turn into Black Street.
Nauczyciel rysuje na tablicy prostą mapę z oznaczeniem kilku miejsc. Wspólnie z klasą wybierają punkt wyjścia i podają ustnie sposób dojścia do konkretnego miejsca.
Ćwiczenie na podstawie gotowej mapy wykorzystanej w ćwiczeniu 1.
Make the dialogue with a partner. Swap the roles.
Find out how to get to:the post office
the florist’s
the supermarket
the chemist’s
the baker’s
the hospital
Faza podsumowująca
Nauczyciel prosi o prezentację dialogów w parach.
Omówienie zadania domowego.
Bibliografia Brak
Załączniki
Karta pracy ucznia
Mark the places on the map.
traffic lights
roundabout
a post office
a florist’s
a supermarket
a chemist’s
a baker’s
a hospitalPut the words in the correct order.
get / supermarket / the / can / How / I /to ?
straight / then / and / turn / Go / left.
you / chemist’s / Can / to / way / tell / me / the / the?
post / nearest / Where / the / office / is?
Turn / at / roundabout / right / the.
Go / the / Street / turn / street / Black / and / up / into.
Make the dialogue with a partner. Swap the roles.
Find out how to get to the:the post office
the florist’s
the supermarket
the chemist’s
the baker’s
the hospital
Zadanie domowe
Give directions to the nearest post office.Lady: Excuse me? Can you tell me the way to nearest post office?
You:
Czas trwania lekcji 45 minut