Dla nauczyciela
Konspekt (scenariusz) lekcji
Imię i nazwisko autora: | Agnieszka Ruzikowska |
Przedmiot: | Fizyka |
Temat zajęć: | Analiza rzutu poziomego |
Grupa docelowa: | III etap edukacyjny, liceum, technikum, zakres rozszerzony |
Podstawa programowa: | Cele kształcenia – wymagania ogólne II. Rozwiązywanie problemów z wykorzystaniem praw i zależności fizycznych. Zakres rozszerzony I. Wymagania przekrojowe. Uczeń: II. Mechanika. Uczeń: |
Kształtowane kompetencje kluczowe: | Zalecenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE z 2018 r.:
|
Cele operacyjne: | Uczeń:
|
Strategie nauczania: | metoda projektu |
Metody nauczania: | metoda projektu |
Formy zajęć: | praca w grupach |
Środki dydaktyczne: | komputery dla każdej grupy uczniów |
Materiały pomocnicze: | brak |
PRZEBIEG LEKCJI | |
Faza wprowadzająca: | |
Uczniowie przed lekcją oglądają film samouczek. Nauczyciel na początku lekcji odpowiada na pytania i wyjaśnia ewentualne wątpliwości oraz przedstawia uczniom projekt, który mają wykonać – zaprojektowanie gry komputerowej opartej na rzucie poziomym. | |
Faza realizacyjna: | |
Uczniowie w grupach pracują nad projektem gry. W zależności od możliwości uczniów, możliwości czasowych i tym podobnych czynników ostateczna forma projektu może przybrać postać: | |
Faza podsumowująca: | |
Nauczyciel wyjaśnia ewentualne wątpliwości uczniów powstałe podczas pracy nad projektem. | |
Praca domowa: | |
Zadanie 2,4,5 z części sprawdzającej. | |
Wskazówki metodyczne opisujące różne zastosowania danego multimedium: | Uczniowie mogą obejrzeć film samouczek także na początku lekcji. |