Films
Scenariusz lekcji
Cele lekcji
Wiadomości
Uczeń:zna niektóre gatunki filmów;
zna odpowiednie formy językowe, aby zaproponować wyjście do kina;
zna odpowiednie formy językowe, aby zapytać o repertuar kinowy;
zna odpowiednie formy językowe, aby zapytać o godzinę rozpoczęcia filmu;
zna odpowiednie formy językowe, aby przekazać informację o reżyserze filmu;
zna odpowiednie formy językowe, aby zapytać kto gra główną rolę w filmie.
Umiejętności
Uczeń:potrafi zaproponować wyjście do kina;
potrafi zapytać o repertuar kinowy;
potrafi zapytać, kto gra główną rolę w filmie;
potrafi zapytać o godzinę rozpoczęcia filmu;
potrafi przekazać informację o reżyserze filmu;
potrafi na podstawie opisu przyporządkować gatunek filmu.
Metoda pracy Warm‑up, rozmowa dydaktyczna, wykonanie ćwiczeń, wypowiedź ustna – dialog.
Forma pracy Rozmowa dydaktyczna, praca indywidualna, praca w parach, praca indywidualna w oparciu o kartę pracy ucznia, praca z całą klasą.
Środki dydaktyczne Karta pracy ucznia, tablica.
Przebieg lekcji
Faza przygotowawcza
Sprawy organizacyjno - porządkowe:
powitanie,
sprawdzenie listy obecności.
Określenie celu i formy pracy na lekcji.
Podanie i zapisanie tematu lekcji „Films”.
Faza realizacyjna
Warm‑up
Nauczyciel wprowadza temat lekcji poprzez odpowiednio sformułowane pytania:What’s your favourite film?
Do you like going to the cinema?
How often do you go to the cinema?
What’s your favourite cinema?
Who do you usually go with?
What’ s your favourite kind of film?Find the types of films and match them to their definitions.
R17Ams2Kc77N6 A type of film talking about American West.
WESTERNA kind of film with frightening elements. THRILLER
A film about imaginary events in the future.
SCIENCE FICTION FILM
An animated film not only for young children.
CARTOON A kind of film with humorous elements and jokes
COMEDYPut in the missing word. Next arrange the sentences in the correct order. There is one extra word.
idea……on……stars……never……at……to……by……start
1 Let’s go to the cinema tomorrow.
2 What’s on?
3 There is a good film directed by Stephen Spielberg.
4 Who stars?
5 Angelina Jolie and ….
6 What time does it start?
7 Hmm, at 6.00 p.m. I think.
8 Well that’s a good idea.
Faza podsumowująca
Uczniowie pracują w parach budując podobny dialog. Po 3–4 minutach poszczególne pary prezentują dialogi.
Nauczyciel omawia wymagania dotyczące wykonania zadania domowego.
Bibliografia brak
Załączniki
Karta pracy ucznia
Find the types of films and match them to their definitions.
R3smhk154XfU2 A type of film talking about American West. - ………………………..
A kind of film with frightening elements. - ………………………..
A film about imaginary events in the future - ………………………..………………………..FILM
An animated film not only for young children. - ………………………..
A kind of film with humorous elements and jokes. - ………………………..Put in the missing word. Next arrange the sentences in the correct order. There is one extra word.
idea……on……stars……never……at……to……by……start
____ Well that’s a good _____.
____ Angelina Jolie and ….
____ Hmm, _____ 6.00 p.m. I think.
____ What’s _____at the cinema?
____ There is a good film directed Stephen Spielberg.
____ What time does it?
____ Let’s go _____ the cinema tomorrow.
____ Who _____?
Zadanie domowe
Make a poster for a film.Give the following details:
Title
Type of film
Time and day
Film stars
Director
Czas trwania lekcji 45 minut