Historia w druku 3D
W ramach największego rządowego programu edukacyjno‑technologicznego
- Laboratoria Przyszłości, wprowadzonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki i Centrum GovTech, każda szkoła podstawowa w Polsce zakupiła m.in. własną drukarkę 3D. Dzięki tej wyjątkowej – nie tylko w skali krajowej, ale i międzynarodowej – inwestycji w edukację, szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt o wartości 1 mld 200 mln PLN. Służy on temu, aby rozwijać kompetencje przyszłości dzieci i młodzieży w Polsce, wspierać ich pasje i talenty, a także umożliwiać poznawanie świata i własnej historii przy pomocy nowoczesnych technologii. Już teraz, dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości, każdy uczeń w niemal każdej szkole podstawowej w Polsce, może samodzielnie stworzyć model cyfrowy, a następnie wydrukować go przy pomocy technologii druku 3D.
Druk 3D, ze względu na możliwość precyzyjnego zaprojektowania oraz wytrzymałość powstających wydruków jest chętnie wykorzystywany w biznesie, w gospodarce, w procesach produkcji - począwszy od części do urządzeń i maszyn w branżach przemysłowych, lotniczych czy motoryzacyjnych, kończąc na druku 3D implantów
czy protetyce. Możliwe jest też m.in. biodrukowanie 3D, drukowanie z betonu oraz druk 3D żywności. Dzięki Programowi Laboratoria Przyszłości uczniowie szkół podstawowych w Polsce już dziś rozwijają umiejętności niezbędne w zawodach przyszłości, a więc zdobywają niezwykle pożądane na nowoczesnym rynku pracy kompetencje przyszłości.
Zapraszamy do zapoznania się z biblioteką modeli 3D, które są dla Państwa dostępne do pobrania bezpłatnie.