In the house
Scenariusz lekcji
Cele lekcji
Wiadomości
Uczeń:
zna słownictwo z zakresu wyposażenia pomieszczeń domu;
wie, w jakim kontekście należy używać zaprezentowane słownictwo;
zna prawidłową pisownię nowopoznanych wyrazów.
Umiejętności
Uczeń:
potrafi dopasować elementy wyposażenia do właściwego pomieszczenia;
potrafi uzupełnić brakujące elementy w oparciu o kontekst;
potrafi prawidłowo poprawnie zapisać nowopoznane słowa;
potrafi rozpoznać słowo na podstawie podanej definicji.
Metoda pracy
prezentacja – dopasowywanie,
krzyżówka, zagadki.
Forma pracy
praca w parach,
praca indywidualna w oparciu o kartę pracy ucznia.
Środki dydaktyczne
karta pracy ucznia,
tablica, karty do prezentacji słownictwa.
Przebieg lekcji
Faza przygotowawcza
Sprawy organizacyjno - porządkowe:
powitanie,
sprawdzenie listy obecności.
Określenie celu i formy pracy na lekcji.
Podanie i zapisanie tematu lekcji „In the house”.
**Faza realizacyjna
Karta pracy ucznia [1]** Nauczyciel prosi uczniów o wykonanie ćwiczenia w grupach trzy lub czteroosobowych. Uczniowie znajdują trzy karty nagłówkowe, do których dopasowują odpowiednio elementy.
**Match the objects to the place.
Karta pracy ucznia [2]
Ćwiczenie może być wykonywane w parach.Put in the missing letters.** AR_CH_IR
BAT_RO_M
CA_P_T K_TCH_N
LI_I_G ROOM
PLA_ES
TO_ ELS
T_ _ THBRUSH
TOOTHP_S_E
BAT_
WA_HBA_INKey:
ARMCHAIR
BATHROOM
CARPET
KITCHEN
LIVING ROOM
PLATES
TOWELS
TOOTHBRUSH
TOOTHPASTE
**BATH
WASHBASINKarta pracy ucznia [3]
What’s the thing? Complete the crossword.** 1. Another word for a refrigerator
2. A machine for washing clothes
3. A thing to sit on
4. A bathroom sink to wash your hands and face
5. A small ‘oven’ to heat food in
6. Thick covering on the floor
7. A water basin in the kitchen
8. A room to take shower in
9. You serve food on it
10. Things such as knives, forks and spoonsFaza podsumowująca
Objaśnienie zadania domowego.
Bibliografia
brak
Załączniki
Karta pracy ucznia
1. Match the objects to the place.
2. Put in the missing letters.
AR_CH_IR
BAT_RO_M
CA_P_T K_TCH_N
LI_I_G ROOM
PLA_ES
TO_ ELS
T_ _ THBRUSH
TOOTHP_S_E
BAT_
WA_HBA_IN3. What’s the thing? Complete the crossword.
1. Another word for a refrigerator
2. A machine for washing clothes
3. A thing to sit on
4. A bathroom sink to wash your hands and face
5. A small ‘oven’ to heat food in
6. Thick covering on the floor
7. A water basin in the kitchen
8. A room to take shower in
9. You serve food on it
10. Things such as knives, forks and spoonsZadanie domowe
Add three objects to each category.
kitchen
living room
bathroom
bedroom
Czas trwania lekcji
45 minut
Uwagi
Przed lekcją należy wyciąć trzy lub cztery zestawy kart do karty pracy ucznia numer 1.