Co to jest Minecraft Education

Minecraft Education to edukacyjna wersja znanej i uwielbianej na całym świecie gry wideo. Teraz, w wyniku współpracy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Microsoft w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dostępna jest dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej. Buduj z Minecraft Education, czyli Szkoła ucząca z Microsoft Education, to inicjatywa, dzięki której uzyskują oni bezpłatny dostęp do gotowych lekcji. Propozycje zajęć dla wszystkich klas zostały przygotowane przez nauczycieli z całego świata. Istnieje także możliwość stworzenia i zgłoszenia własnych lekcji. Dodatkowo dzięki opracowanym przez Microsoft Polska autorskim mapom do Minecraft Education, uwzględniającym dostosowaną do potrzeb polskich nauczycieli obudowę metodyczną, polscy uczniowie mają szansę na naukę w uwielbianym przez nich sześciennym świecie.

Jak uzyskać dostęp do gry

  1. Pobierz aplikację Minecraft Education ze strony https://education.minecraft.net/en-us/get-started/download.

  2. Do aplikacji logujemy się danymi konta ZPE uzyskanymi ze szkoły, np. loginem n12345678910, do którego należy dodać ciąg znaków @zpe.gov.pl, i hasłem, którego używamy do logowania się do ZPE.

Do Minecraft Education możesz również zalogować się przez Mój panel na swoim koncie ZPE. Aby mieć do niego dostęp koniecznie musisz być zalogowany. W Mój panel, klikając w Aplikacje, wyświetli Ci się kafelek Buduj z Minecraft Education - kliknij w niego, znajdziesz tam swój login do Minecraft Education oraz będziesz miał możliwość pobrania aplikacji, dzięki której rozpoczniesz grę.

Poniżej tutorial, w którym zobaczysz jak uzyskać dostęp do gry:

https://www.youtube.com/watch?v=NmTYKjvH2ZU
Ważne!

Jeżeli mimo powyższych wskazówek masz problem z zalogowaniem się do Minecraft Education na ZPE, sprawdź Najczęstsze problemy z logowaniem

Jak uzyskać dane logowania do ZPE

Nauczyciel i uczeń powinni zalogować się na swoje konta, korzystając z danych (loginów i haseł) otrzymanych od dyrektora szkoły.

Uczniu! Jeżeli nie otrzymałeś loginu i hasła do ZPE w szkole, zapytaj o nie swojego nauczyciela.

Nauczycielu! Jeżeli nie uzyskałeś danych logowania dla siebie oraz uczniów z SIO, zgłoś się do dyrektora placówki.

Dyrektorze! Dane logowania dla nauczycieli i uczniów znajdują się w Strefie Pracownika w zakładce Raporty 2023/2024 (https://strefa.ksdo.gov.pl). Do Strefy zalogujesz się za pomocą loginu i hasła do SIO.

Tutaj sprawdzisz, gdzie znaleźć loginy i hasła w Strefie Pracownika

Jeżeli uczeń lub nauczyciel posiada konto z samodzielnej rejestracji, nie będzie miał dostępu do gry po zalogowaniu się danymi tego konta. Tylko login i hasło uzyskane z SIO uprawniają do pobrania gry i umożliwiają skorzystanie z jej pełnej funkcjonalności.

Sprawdź jakie materiały już są na ZPE