Narzędzia
Automatyk w swojej pracy wykorzystuje różnorodne narzędzia i aparaturę kontrolno‑pomiarową
Galeria przedstawia różnorodne narzędzia i aparaturę kontrolno‑pomiarową wykorzystywane w pracy automatyka.
Grafika pierwsza przedstawia skrzynkę na narzędzia ze śrubokrętami i wkrętakami, wewnątrz której znajdują się różne śrubokręty oraz mierniki, na skrzynce położone zostały rękawice.
Grafika druga przedstawia zestaw wkrętaków precyzyjnych. Na ilustracji znajdują się trzy wkrętaki, każdy z nich ma inną końcówkę.
Grafika trzecia przedstawia próbnik napięcia, nazywany też fazerem. Jest to urządzenie posiadające metalową płaską końcówkę oraz plastikową obudowę z dwoma diodami czerwoną oraz zieloną.
Grafika czwarta przedstawia multimetr. Jest to urządzenie, którego głównymi elementami jest wyświetlacz, przełącznik funkcji oraz gniazda napięciowe. Do gniazd multimetru podłączone zostały dwa przewody pomiarowe.
Grafika piąta przedstawia zestaw szczypiec. W zestawie znajdują się cztery rodzaje szczypiec, różnią się one rodzajem szczęk. Znajdują się tu szczypce uniwersalne, wydłużone, tnące oraz szczypce o wygiętych szczękach.
Grafika szósta przedstawia ściągacz izolacji. Pomiędzy szczękami ściągacza znajdują się noże umożliwiające usunięcie izolacji z przewodów.
Grafika siódma przedstawia praskę do zaciskania tulejek. Składają się one z rękojeści i szczęk, które posiadają wyżłobienia tworzące otwory o odpowiednich wymiarach.
Grafika ósma przedstawia klucze do rozdzielnicy. Są to dwa metalowe elementy połączone plastikowym łącznikiem. Elementy te posiadają wypustki oraz otwory o różnych kształtach.
Grafika dziewiąta przedstawia sterowniki pe el ce. Jest to element posiadający menu oraz wyświetlacz, a z jego boków odchodzi wiele przewodów w różnych kolorach.
Grafika dziesiąta przedstawia panel operatorski H eM I. Panel ten składa się z dużego wyświetlacza oraz znajdujących się pod nim przycisków.
Grafika jedenasta przedstawia manometr do pomiarów ciśnienia gazów i cieczy. Na ilustracji znajduje się manometr z wyświetlaczem elektronicznym, pod którym znajdują się przyciski. W górnej części urządzenia znajduje się miejsce na przewody.
Grafika dwunasta przedstawia miernik wilgotności. Miernik składa się z czujnika wilgotności w kształcie kuli oraz wyświetlacza wraz z przyciskiem włączania i wyłączania czujnika.
Grafika trzynasta przedstawia miernik drgań. Miernik ten składa się z czujnika podłączonego to urządzenia przewodem. Miernik posiada wyświetlacz oraz przyciski menu. Miernik może posiadać końcówkę płaską lub zaostrzoną.
Grafika czternasta przedstawia miernik prędkości obrotowej. Miernik posiada wyświetlacz, przyciski oraz cztery diody wskazujące na sposób pomiaru. Urządzenie to posada różnego rodzaju zakończenia czujnika zależne od sposobu wykonywania pomiaru.
Grafika piętnasta przedstawia miernik poziomu dźwięku. Składa się on z mikrofonu umieszczonego w górnej części miernika oraz z wyświetlacza i przycisków funkcyjnych.
Grafika szesnasta przedstawia ultradźwiękowy miernik wycieku sprężonego powietrza. Składa się on z wykrywacza nieszczelności, sondy ultradźwiękowej, mikrofonu ultradźwiękowego, nadajnika oraz słuchawek.