Narzędzia
Technik budowy i strojenia fortepianów i pianin w swojej pracy wykorzystuje różnorodne narzędzia.
Galeria przedstawia różnorodne narzędzia używane przez technika budowy i strojenia fortepianów i pianin.
Zdjęcie pierwsze przedstawia zbliżenie na klucz do strojenia. Klucz znajduje się na kołku stroikowym, na który nawinięte są struny. Obracając kluczem naciąga się przymocowaną do kołka strunę.
Zdjęcie drugie przedstawia mężczyznę podczas strojenia fortepianu. Używa on klina do strojenia, umieszcza go pomiędzy rozciągniętymi strunami. Zdjęcie przedstawia zestaw narzędzi do strojenia fortepianów i pianin. Są one powieszone na specjalnym stojaku. Wśród narzędzi są między innymi dłuta i różnego rodzaju cęgi.
Zdjęcie trzecie przedstawia wiertarkę ręczną korbową. Narzędzie to składa się z elementu przeznaczonego do umieszczania wiertła, ruchomej rączki oraz gałki.
Zdjęcie czwarte przedstawia szlifierkę do renowacji obudowy fortepianów i pianin. Na zdjęciu widoczna jest głowica szlifierki z tarczą do szlifowania.
Zdjęcie piąte przedstawia kamerton. Jest to metalowe urządzenie przypominające widełki. Składa się z widełek oraz rączki zakończonej gałką.
Zdjęcie szóste przedstawia pistolet lakierniczy. Jest to dysza do której przymocowany jest przewód z powietrzem. Na pierwszym planie zdjęcia widoczna jest deska.
Zdjęcie siódme przedstawia mikromierz. Jest to narzędzie służące do dokładnych pomiarów twardych elementów. Element mierzony umieszcza się pomiędzy kowadełkiem a wrzecionem, a następnie dokręca się bębenek aby uzyskać dokładny pomiar.
Zdjęcie ósme przedstawia hebel ręczny. Na zdjęciu znajduje się mężczyzna trzyma on hebel dwoma rękami i hebluje deskę. Wokół widoczne są wióry drewna.
Zdjęcie dziewiąte przedstawia piłę stolarską. Na zdjęciu widoczny jest mężczyzna ucinający kawałek materiału. Mężczyzna znajduje się w warsztacie, jest ubrany w fartuch, okulary i rękawice ochronne.