Narzędzia
Rękodzielnik wyrobów włókienniczych w swojej pracy wykorzystuje różnorodne narzędzia i urządzenia.
Galeria przedstawia narzędzia i urządzenia wykorzystywane w pracy przez rękodzielnika wyrobów włókienniczych.
Zdjęcie pierwsze, podpisane Czółenko tkackie, przedstawia czółenko tkackie z nawiniętą, beżową włóczką, które leży na kolorowej dzianinie.
Drugie zdjęcie, podpisane Druty do ręcznego dziania, przedstawia zbliżenie na osobę, która na drutach wytwarza wyrób wełniany.
Trzecie zdjęcie, podpisane Igła do szycia ręcznego, przedstawia igłę do szycia ręcznego z nawleczoną, zieloną nitką. Igła wbita jest w dziurkę jednego z dwóch guzików.
Czwarte zdjęcie, podpisane Kocioł do kąpieli barwiącej, przedstawia kocioł do kąpieli barwiącej. Osoba wyciąga zabarwiony na granatowo fragment materiału spięty klamerkami. Wewnątrz kotła jest granatowy barwnik oraz inne kawałki materiału.
Piąte zdjęcie, podpisane Krosno rękodzielnicze, przedstawia krosno rękodzielnicze. Składa się z drewnianej ramy, na którą naciągnięta jest osnowa. Tkanina częściowo jest upleciona nitkami wątku, tworzącymi wzór.
Szóste zdjęcie, podpisane Lupka tkacka, przedstawia lupkę tkacką. Składa się ona z soczewki powiększającej i rozkładanej podstawy.
Siódme zdjęcie, podpisane Nożyczki, przedstawia nożyczki przywiązane do szpulki z cienkim sznurkiem.
Ósme zdjęcie, podpisane Snowarka ręczna, przedstawia snowarkę ręczną. Urządzenie składa się z drewnianej ramy, na którą nawinięte są nitki osnowy.
Dziewiąte zdjęcie, podpisane Stębnówka, przedstawia elektryczną maszynę stębnówkę. Maszyna posiada podstawę, igielnicę ze stopką, mechanizm transportu nici oraz pokrętła do regulacji.
Dziesiąte zdjęcie, podpisane Szydełko, przedstawia złote szydełko, które na obu krańcach zakończone jest haczykiem. Pod szydełkiem leży beżowa serweta.
Jedenaste zdjęcie, podpisane Waga elektroniczna, przedstawia wagę elektroniczną. Urządzenie jest płaskie o obrysie prostokąta. W dolnej części posiada dwa przyciski sterujące oraz wyświetlacz.
Dwunaste zdjęcie, podpisane Tamborek, przedstawia tkaninę na okrągłym tamborku. Tkanina wewnątrz tamborka jest haftowana w kwiatowy wzór.
Trzynaste zdjęcie, podpisane Taśma centymetrowa, przedstawia żółtą, częściowo zwiniętą taśmę centymetrową. Na taśmie zaznaczona jest podziałka milimetrowa oraz centymetry w formie liczbowej.