Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie technik budowy i strojenia fortepianów i pianin można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik budowy i strojenia fortepianów i pianin może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
filharmonie,
pracownie strojenia i renowacji fortepianów i pianin,
placówki oświatowe,
instytucje kultury,
szkoły muzyczne,
centra kultury,
akademie muzyczne,
uniwersytety,
teatry muzyczne i inne,
opery,
domy kultury,
muzea,
fabryki fortepianów i pianin.
Ponadto może:
Otworzyć własną firmę
możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży audiowizualnej.
Doskonalić umiejętności
uczestnicząc w szkoleniach zawodowych organizowanych i prowadzonych przez Akademię Umiejętności Stowarzyszenia Polskich Stroicieli Fortepianów w im. Erwina Stütza
Kontynuować naukę
na studiach wyższych, a po ich ukończeniu można rozszerzyć zakres swoich kwalifikacji zawodowych w zakresie budowy, funkcjonowania, strojenia i regulacji fortepianów na studiach podyplomowych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach lub Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik budowy i strojenia fortepianów i pianin na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik budowy i strojenia fortepianów i pianin na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.