Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie rękodzielnik wyrobów włókienniczych można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Rękodzielnik wyrobów włókienniczych może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
zakłady rzemieślnicze,
instytucje muzealne,
konserwatorskie pracownie tkanin,
pracownie artystów plastyków,
zakłady produkcyjne lub usługowe,
ateliery projektantów,
pracownie teatralne,
pracownie rękodzieła artystycznego,
własna firma.
Ponadto może:
Pracować fizycznie realizując zadania związane z wytwarzaniem, konserwacją i renowacją rękodzielniczych wyrobów włókienniczych.
Awansować na stanowisko mistrza, a po uzyskaniu doświadczenia zawodowego, kompetencji organizacyjnych oraz w zakresie zarządzania małymi zespołami pracowników, kierować zespołami pracowników.
Założyć i prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania, konserwacji i renowacji rękodzielniczych wyrobów włókienniczych.
Rozszerzać kompetencje zawodowe poprzez kształcenie w zawodach pokrewnych, np. technik włókiennik.
Doskonalić umiejętności uczestnicząc w branżowych szkoleniach, konferencjach, jak również warsztatach tematycznych dotyczących projektowania i wytwarzania rękodzielniczych wyrobów włókienniczych.
Prowadzić warsztaty z wytwarzania rękodzielniczych wyrobów włókienniczych dla dzieci i osób dorosłych.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie fotograf na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie fotograf na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.