Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie technik hodowca koni można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Technik hodowca koni może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
ośrodki hodowli i użytkowania koni (stadniny, stada ogierów i stajnie sportowe),
związki hodowców koni,
związki jeździeckie,
wytwórnie pasz,
ośrodki rekreacji i turystyki konnej,
gospodarstwa rolne,
firmy wytwarzające i sprzedające sprzęt jeździecki,
biura projektowe i konstrukcyjne jako asystent projektanta.
Ponadto może:
Ponadto może:
Otworzyć własną firmę:
możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży rolno‑hodowlanej.
Doskonalić umiejętności
poprzez samokształcenie oraz uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach, konferencjach, webinariach, warsztatach w zakresie: treningu koni, masażu koni, podkownictwa, rymarstwa, rozrodu i inseminacji koni, żywienia koni itp.
Zdobywać dodatkowe uprawnienia
np. instruktora szkolenia podstawowego Polskiego Związku Jeździeckiego lub instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna.
Dalej kształcić się np. na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, a po zdaniu egzaminu maturalnego może też kontynuować naukę na studiach wyższych, na kierunkach zootechnika, bioinżynieria czy jeździectwo.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik hodowca koni na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik hodowca koni na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.