Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie technik handlowiec można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Technik handlowiec może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
punkty sprzedaży detalicznej,
hurtownie i magazyny,
agencje reklamowe lub marketingowe,
działy handlu i marketingu,
działy sprzedaży/zbytu,
własna firma handlowa.
Ponadto może:
otworzyć własną firmę: możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży handlowej
dalej kształcić się: na studiach wyższych/podyplomowych lub kursach w zakresie marketingu, ekonomii, zarządzania zasobami ludzkimi, towaroznawstwa
doskonalić umiejętności: na licznych kursach oferowanych przez publiczne i niepubliczne instytucje szkoleniowe, szkoły wyższe i pracodawców (np. z zakresu obsługi klienta, technik sprzedaży, zarządzania czasem i projektami, doskonalenia umiejętności prezentacyjnych produktów, doskonalenia umiejętności negocjacyjnych, umiejętności personalnych, tworzenia pozytywnego wizerunku)
uzupełnić kwalifikacje cząstkowe: poprzez udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych (KKZ) o charakterze pokrewnym do posiadanych kwalifikacji np. HAN.03. Prowadzenie działalności informacyjno‑bibliograficznej i tym samym uzyskać tytuł technik księgarstwa
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik handlowiec na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik handlowiec na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.