Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie jeździec można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Jeździec może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
ośrodki hodowli i użytkowania koni (stadniny, stada ogierów, tory wyścigów konnych, zakłady treningowe dla koni i stajnie sportowe),
ośrodki rekreacji i turystyki konnej,
firmy wytwarzające i sprzedające sprzęt jeździecki.
Ponadto może:
Ponadto może:
Otworzyć własną firmę:
możliwość świadczenia usług jako jeździec lub prowadzenie pensjonatu dla koni.
Doskonalić umiejętności:
uczestnicząc w branżowych szkoleniach, konferencjach, jak również warsztatach tematycznych dotyczących masażu koni, szkolenia koni metodami naturalnymi, identyfikacji koni, transportu koni, podkownictwa, rekreacji ruchowej ze specjalnością jeździectwo.
Kontynuować naukę:
w branżowej szkole II stopnia i uzyskać tytuł technik hodowca koni oraz rozszerzać kompetencje zawodowe poprzez kształcenie w zawodach pokrewnych, technik weterynarii, technik rolnik, technik agrobiznesu.
Zdobywać dodatkowe uprawnienia:
jak np. awansować na stanowisko jeźdźca sportowego, a po uzyskaniu doświadczenia zawodowego, kompetencji organizacyjnych oraz w zakresie zarządzania małymi zespołami pracowników, na stanowisko kierownika stajni sportowej lub zostać instruktorem jazdy konnej.
Pracować fizycznie:
realizując zadania związane z jazdą konną i obsługą koni.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie jeździec na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie jeździec na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.