Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie technik ekonomista można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Technik ekonomista może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
jednostki organizacyjne podmiotów gospodarczych ulokowanych w różnych branżach produkcyjnych, handlowych i usługowych,
jednostki samorządów terytorialnych,
urzędy administracji publicznej – rządowej i samorządowej,
biura rachunkowe,
instytucje ubezpieczeniowe,
urzędy skarbowe,
biura maklerskie,
banki,
agencje ubezpieczeniowe.
Ponadto może:
otworzyć własną firmę
możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży ekonomiczno‑administracyjnej
doskonalić umiejętności
poprzez udział w szkoleniach i konferencjach, a także targach branżowych. Istotnym elementem podnoszenia kwalifikacji jest samokształcenie poprzez czytanie literatury i prasy fachowej.
dalej kształcić się
może uzupełniać kwalifikacje cząstkowe poprzez udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych o charakterze pokrewnym do posiadanych kwalifikacji lub uzupełniać kwalifikacje rynkowe. Absolwent technikum, który uzyskał świadectwo maturalne, ma możliwość kontynuowania nauki na studiach
zdobywać nowe uprawnienia
np. obsługi komputerowych progrmaów finansowo‑księgowych
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik ekonomista na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik ekonomista na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.