Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie betoniarz‑zbrojarz można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Betoniarz‑zbrojarz może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
zakłady produkcyjne stałe lub polowe (np. w zakładzie prefabrykacji elementów budowlanych, u producenta zbrojenia budowlanego, producenta betonu i prefabrykatów, w wytwórni mieszanek betonowych),
zakłady remontowo‑naprawcze,
na budowie (realizacja budynków mieszkaniowych i przemysłowych, budowy drogowo‑mostowe, budowy melioracyjne, budowle hydrotechniczne).
Ponadto może:
Ponadto może:
Awansować:
na stanowisko brygadzisty, po uzyskaniu doświadczenia zawodowego, kompetencji organizacyjnych oraz w zakresie zarządzania małymi zespołami pracowników.
Poszerzać kompetencje zawodowe:
poprzez kształcenie/szkolenie w zawodach pokrewnych
Doskonalić umiejętności:
uczestnicząc w branżowych szkoleniach, konferencjach, jak również warsztatach tematycznych dotyczących nowych technik i technologii w budownictwie.
Zdobywać nowe uprawnienia:
np.: do prac na wysokości, do obsługi maszyn i urządzeń stosowanych w budownictwie itp.
Otworzyć własną firmę:
możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży budowlanej.
Dalej kształcić się:
w branżowej szkole II stopnia, a następnie na wyższej uczelni (na wydziale budownictwa).
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie betoniarz‑zbrojarz na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie betoniarz‑zbrojarz na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.