Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki

Scenariusz lekcji

  1. Cele lekcji

    1. Wiadomości Uczeń:
      zna znaczenie ‘phrasal verbs’,
      wie w jakim kontekście językowym używać phrasal verbs,
      zna definicję odpowiadającą danemu wyrażeniu.

    2. Umiejętności Uczeń:
      potrafi dopasować właściwą definicje do wyrażenia ‘phrasal verb’,
      potrafi odpowiednio zastosować wyrażenia ‘phrasal verbs’ w kontekście językowym.

  2. Metoda pracy Dopasowanie definicji do wyrażeń, wykonanie ćwiczeń.

  3. Forma pracy Praca indywidualna w oparciu o kartę pracy ucznia, praca w parach.

  4. Środki dydaktyczne Karta pracy ucznia, karty przygotowane przez nauczyciela, tablica.

  5. Przebieg lekcji

    1. Faza przygotowawcza

      1. Sprawy organizacyjno - porządkowe:

        • powitanie,

        • sprawdzenie listy obecności.

      2. Określenie celu i formy pracy na lekcji.
        Podanie i zapisanie tematu lekcji „Phrasal verbs „.

    2. Faza realizacyjna

      Nauczyciel rozdaje karty; zadaniem uczniów jest dopasowanie phrasal verb do definicji – praca w parach.
      phrasal verb + definition

      Karta pracy ucznia nr 1 Nauczyciel zbiera karty, uczniowie wykonują zadanie z karty pracy ucznia nr 1.

      Complete the phrasal verbs with the missing element.
      come across = find unexpectedly

      call off = cancel something that has been planned

      give up = stop doing something, usually a habit

      let down = disappoint somebody

      look up = to search for something and find it

      make up = invent / create a story

      pick up = lift; take up

      put away = return something to the proper place

      show up = arrive; appear

      work out = solve a problem

      Karta pracy ucznia nr 2 Complete the sentence with an appropriate phrasal verb.

      1. You’ve taken all blouses out of the drawer. Can please put them away?

      2. I don’t know that word. Can you look it up in the dictionary?

      3. You don’t have to rush. The boss called off the meeting because the president had to leave.

      4. Don’t believe his story, he made it up.

      5. came across the old photos while I was cleaning the room. I’ll put them into the album this time.

      6. Was he present at the meeting? Sorry, he didn’t show up.

      7. He was the person I relied on and he let me down. I’m so disappointed.

      8. Your things are all over the floor. Please, pick them up at once.

      9. It is a real problem but I’m sure we can work it out.

      10. I know smoking is bad for me, but it’s so difficult to give up.

    3. Faza podsumowująca
      Sprawdzenie i omówienie ćwiczeń z karty pracy ucznia.
      Omówienie zadania domowego.

  6. Bibliografia brak

  7. Załączniki **

    1. Karta pracy ucznia

      1. Complete the phrasal verbs with the missing element.

        come __________ = find unexpectedly

        call ____________ = cancel something that has been planned

        give __________ = stop doing something, usually a habit

        let __________ = disappoint somebody

        look __________ = to search for something and find it

        make __________ = invent / create a story

        pick __________ = lift; take up

        put __________ = return something to the proper place

        show __________ = arrive; appear

        work __________ = solve a problem

      2. Complete the sentence with an appropriate phrasal verb.

        • You’ve taken all blouses out of the drawer. Can please __________ them __________?

        • I don’t know that word. Can you __________ it __________ in the dictionary? You don’t have to rush. The boss __________the meeting because the president had to leave.

        • Don’t believe his story, he __________ it __________.

        • I __________ the old photos while I was cleaning the room. I’ll put them into the album this time.

        • Was he present at the meeting? Sorry, he didn’t __________.

        • He was the person I relied on and he __________ me __________. I’m so disappointed.

        • Your things are all over the floor. Please, __________ them __________ at once.

        • It is a real problem but I’m sure we can work it out.

        • I know smoking is bad for me, but it’s so difficult to __________.

    2. Zadanie domowe Check the meaning of the following phrasal verbs:

      Stand for
      Stand up
      Look for
      Look out
      Look down on
      Look forward to
      Look up to

  8. Czas trwania lekcji 45 minut

  9. Uwagi do scenariusza Przed lekcją należy pamiętać o wycięciu kart: phrasal verb +definition.

RUUn50IsGPwoq

Pobierz załącznik

Plik PDF o rozmiarze 107.08 KB w języku polskim
RM0xVQMkKsN3S

Pobierz załącznik

Plik DOC o rozmiarze 1.16 MB w języku polskim