11
Pokaż ćwiczenia:
Rbfs9H2kVZEwz1
Ćwiczenie 1
RhPJYLvoiNoMp1
Ćwiczenie 2
1
Ćwiczenie 3
R1Mfp3ky3GvHE
Wyjaśnij, na czym polega zagnieżdżanie funkcji. (Uzupełnij).
1
Ćwiczenie 4
RAD5lzOm2VRR4
Wymyśl pytanie na kartkówkę związane z tematem materiału.
2
Ćwiczenie 5
ROqGs3oP1DsJP
Wymyśl pytanie na kartkówkę związane z tematem materiału.
2
Ćwiczenie 6
R16S86TKFsBX7
Wybierz jedno nowe słowo poznane podczas dzisiejszej lekcji i ułóż z nim zdanie.

Materiał źródłowy do ćwiczeń

Pobierz paczkę zawierającą dokumenty potrzebne do wykonania zadań. Do wyboru masz plik w formacie .xlsx oraz .ods.

RwpAwGysylLsH

Przycisk do pobrania pliku ZIP z treścią zadania.

Plik ZIP o rozmiarze 232.84 KB w języku polskim
2
Ćwiczenie 7

Pobierz plik z danymi. Zawiera on wykaz uczniów, którzy przystąpili do sprawdzianu z matematyki. Mieli do wykonania trzy zadania oceniane na skali od 1 do 6. Ocena ze sprawdzianu ma być średnią z ocen za wszystkie zadania. Próg zaliczeniowy to średnia z trzech ocen. Warunkiem wyliczenia oceny jest zaliczenie każdego z zadań co najmniej na 2. Wprowadź formułę do komórki E2, która po przekopiowaniu jej do pozostałych komórek kolumny E (aż do wiersza 9) wyliczy średnią z poszczególnych zadań, sprawdzając, czy uczniowie spełnili warunek.

3
Ćwiczenie 8

Pobierz plik z danymi. Zawiera on imiona jakie nadano dzieciom w roku 2019 oraz liczbę osób, którym nadano dane imię. Przyjmij założenie, że liczba dzieci, którym dane imię nadano, nie większa niż 750, sytuuje je w III klasie popularności: od 751 do 2000 to II klasa popularności, natomiast powyżej 2000 - I klasa popularności. Skonstruuj formułę (wprowadzając ją w odpowiednie komórki), która pozwoli przypisać do każdego imienia określoną przez liczbę dzieci klasę popularności.

3
Ćwiczenie 9

Pobierz plik z danymi. Zawiera on dane, które pozwalają konsultantowi w banku podjąć decyzję, komu wysyłać ofertę nowego kredytu. Warunkiem jest to, czy klient ma rachunek w banku od co najmniej 5 lat lub jego wiek jest nie wyższy niż 50 lat. Jeśli klient żadnego z tych warunków nie spełnia, wówczas można mu wysłać ofertę tylko wtedy, gdy deklaruje wykup ubezpieczenia i wyrobienie karty kredytowej. Stwórz formułę, wprowadzając ją w odpowiednie komórki, która wyświetli jeden z dwóch komunikatów: „oferta”, „nie”.

3
Ćwiczenie 10

Pobierz dane. Znajdziesz w nim dwie kolumny z imionami. W kolumnie A znajdują się imiona nadawane w Polsce w roku 2018, a w kolumnie D imiona odradzane przez Radę Języka Polskiego. W komórce B2 wpisz zagnieżdżoną formułę, która po przekopiowaniu jej do wszystkich komórek, aż do wiersza 1543, pozwoli na wskazanie liczby imion nadanych zgodnych z listą imion odradzanych. Podaj ich liczbę dla zaimportowanego zbioru danych.