Do pytania o stwierdzenie, że w młodości uważał się za troszkę fanatycznego luteranina.
1
Ćwiczenie 2
R16oj5l8fQN7A
Na tym, że nie ma już dziś prawie nigdzie na świecie takiego miejsca, w którym jakaś religijna wizja świata może być uważana za rzecz absolutnie bezdyskusyjną. Ludzie nie tylko mogą, ale wręcz muszą stawiać sobie pytania o swą tożsamość religijną i jakoś definiować się w tej kwestii.
1
Ćwiczenie 3
RXYx3NYABWIlq
Wielu ludzi, czując się zagubieni, może nabrać się na różne formy ideologii (religii), mających przywrócić dawny porządek.
1
Ćwiczenie 4
R1EopqM7M7tRM
Są to relatywizm i wszelkie formy fundamentalizmów.
2
Ćwiczenie 5
R7SIAeXjwzQyN
„Hindus” to osoba pełna żarliwości religijnej; „Szwed” – osoba zdystansowana do spraw religii.
2
Ćwiczenie 6
R4R6CLIBttZWz
W Stanach Zjednoczonych wojna z terroryzmem jest traktowana religijnie – jak walka dobra ze złem. Wszelkie odwołania do religii są oczywistością.
2
Ćwiczenie 7
R1C25xZHIVZO6
Liczni imigranci latynoscy są już protestantami.
3
Ćwiczenie 8
RazFV06kktzbK
Wyznanie często determinuje postawę wyborców, ale sprawia też, że ich wybory są niejednoznaczne. Przykładem są katolicy w USA, którzy w kwestii aborcji głosują na republikanów, a w kwestii uprawnień socjalnych – na demokratów.
3
Ćwiczenie 9
RmteJQIiNULy3
Wynika to z demografii (rodziny wielodzietne), a także z tego, że wiele osób przyjmuje ten światopogląd, szukając alternatywny dla nic niewnoszącego relatywizmu.
2
Ćwiczenie 10
R1bQ1SllRMXHq
Imigracja muzułmańska.
3
Ćwiczenie 11
R1duAAPt31jqB
Europa powinna przyjąć muzułmanów z własnym sposobem życia wyznaczanym przez islam, przy zdecydowanym sprzeciwie wobec zachowań nieakceptowanych w naszej kulturze.