E-materiały do kształcenia zawodowego

Czynniki fizykalne w kosmetyce

FRK.04. Wykonywanie zabiegów kosmetycznych – technik usług kosmetycznych 514207

W strefie SPA i Wellness

WYCIECZKA WIRTUALNA

1
11
Instrukcja korzystania z wycieczki wirtualnej

Wycieczka zaczyna się widokiem na recepcję budynku.

R1KTX18BGProk1
Widok początkowego ekranu wycieczki wirtualnej
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC-BY-SA 3.0.

W tym momencie uaktywnia się możliwość obracania się wokół własnej osi oraz przybliżania i oddalania. Przytrzymując lewy przycisk myszki można zmieniać kąt widzenia i obracać zdjęcie panoramiczne. Za pomocą scrolla można przybliżać i oddalać widok. Podwójne kliknięcie lewym przyciskiem na widoczny na ekranie okrąg na pozwala na wirtualny spacer czyli zmianę swojego miejsca położenia.

W wycieczce wirtualnej pojawia się symbol „i” oraz symbol lektora.

RAzr5FjGfxhHX
Symbol "i" oraz symbol lektora
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC-BY-SA 3.0.

Symbol „i” otwiera okno informacyjne, które zawiera dodatkowe wiadomości dotyczące konkretnego miejsca w SPA. Po kliknięciu w ikonę lektora dodatkowe informacje wyświetlone na ekranie zostaną głośno odczytane. Aby zamknąć dodatkowe okno z informacjami, należy kliknąć symbol „x”, znajdujący się w prawym, górnym rogu okna.

R1IlVhm51eahW1
Widok okna z dodatkowymi informacjami
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC-BY-SA 3.0.

Na ekranie, w prawym górnym rogu znajduje się różowy kwadrat z trzema liniami. To ikona otwierająca dodatkowe funkcje.

R1cfasJ0HmFWX
Ikona menu wycieczki wirtualnej
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC-BY-SA 3.0.

Po kliknięciu w niego wyświetlli się pasek z dodatkowymi funkcjami - wyłączenia głosu, mapy, pobrania, funkcji VR oraz włączenia trybu pełnoekranowego.

R1ApOohrLPBF7
Widok na rozwinięte menu wycieczki wirtualnej
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC-BY-SA 3.0.

Funkcja mapy pokazuje wszystkie miejsca, które można zobaczyć podczas wirtualnej wycieczki. Kliknięcie w wybrane okno powoduje automatyczne przeniesienie do konkretnego miejsca.

R19L1Wiv0gTWB1
Menu z miejscami dostępnymi w wycieczce wirtualnej
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC BY-SA 3.0.
RXyfO5ubhScdI1
Wycieczka wirtualna po strefie SPA i Welness składa się z osiemnastu zdjęć sferycznych w trzystu sześćdziesięciu stopniach, które można oglądać z różnych perspektyw, przybliżać, oddalać i za pomocą interaktywnych przycisków w kształcie śladów butów przechodzić do kolejnych zdjęć. Na zdjęciach znajdują się także interaktywne przyciski w formie litery “i”, wpisanej w okrąg. Po kliknięciu tego przycisku, wyświetla się okno z dodatkowymi informacjami tekstowymi. Przycisk w formie ikony człowieka włącza nagrania lektorskie z tożsamą do opisów treścią.
Kolejne zdjęcia sferyczne
  1. Recepcja
    Ilustracja
    Na pierwszej panoramie znajdujemy się w głównym holu SPA. W centrum znajduje się lada recepcji. Nad ladą ustawione są ścianki z przezroczystej pleksy. Na ladzie stoją tablice informacyjne oraz terminal płatniczy. Za ladą recepcji stoi fotel, witryna z kosmetykami oraz wentylator. Na ścianie wisi zegar, obok którego jest napis recepcja.
    Po lewej stronie od recepcji jest winda i wejście do klatki schodowej oraz wyjście na parking. Odwracając się bardziej w lewo widzimy stoliki z krzesłami przed restauracją. Za restauracją jest korytarz, prowadzący do strefy relaksu - basenu.
    Po prawej stronie od recepcji jest korytarz prowadzący do strefy zabiegowej solankowego SPA. Po prawej stronie korytarza jest bar. Przy ścianie baru widoczne są butelki z napojami. Przed barem jest kilka stolików z krzesłami. Jeśli odwrócimy się bardziej w prawą stronę, znajdziemy się przed głównym wyjściem z budynku, które prowadzi do parku i kawiarni. Obok wejścia widoczny jest stojak z pocztówkami, tablica informacyjna oraz witryny z kosmetykami.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Hol po wejściu do budynku. Wejście do strefy relaksu – basenPo wejściu do budynku znajduje się hol z poczekalnią dla nowoprzybyłych gości, prowadzący do strefy wellness z hydroterapią, restauracji, recepcji, windy i solankowego SPA.
  2. Wejście do strefy relaksu - basen.
    Ilustracja
    Na drugiej panoramie widzimy przed sobą hol, prowadzący do basenu i saun. Po prawej stronie na ścianie wiszą plakaty przedstawiające dania dostępne w restauracji. Po lewej stronie ustawione są trzy fotele. W tle wejście do strefy welness i restauracji. Po obróceniu się w prawo widzimy wyjście z budynku prowadzące na parking. Po prawej stronie od wyjścia są drzwi prowadzące na klatkę schodową oraz wejście do windy. Po kolejnym obróceniu się w prawo widzimy recepcję i wejście główne do budynku.
  3. Hydroterapia, Strefa relaksu - basen
    Ilustracja
    Na trzeciej panoramie znajdujemy się na basenie. Po lewej stronie znajduje się stół z zasobnikiem z wodą. Obok stoją cztery leżaki. Dalej, za leżakami znajdują się trzy wanny z hydromasażem. Na ścianie po lewej stronie wiszą plakaty informacyjne oraz regulamin korzystania ze strefy basenowej. Obok są drzwi do sauny. Kiedy przejdziemy dalej, znajdziemy się obok basenu. Po lewej stronie są schody prowadzące do basenu. Za basenem są okna. Na ścianach znajdują się dwa koła ratunkowe oraz zegar. Odwracając się nieco w lewo, widzimy ratownika w czerwonej koszulce i spodenkach, który stoi pod ścianą. Obok są regały z akcesoriami do pływania.
    Pierwsza dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa relaksu - basen
    Obok jacuzzi znajduje się strefa relaksu z leżakami, gdzie można odpocząć po różnego rodzaju kąpielach. Jest to ostatni etap hydroterapii, który przywraca temperaturę ciała do równowagi fizjologicznej, odprężenia i powrotu do domu.
    Druga dodatkowa informacja tekstowa
    Hydroterapia
    Druga część strefy hydro to trzy wanny do hydromasażu typu jacuzzi, które przeznaczone są do użytkowania dla kilku osób jednocześnie. Różnego rodzaju dysze generują masujące prądy wody, bąbelki i pianę. Temperatura minimum trzydziestu pięciu stopni Celsjusza zapewnia dodatkowy efekt relaksacji i odnowy biologicznej. Przykładowe czynności i zabiegi wykonywane na wskazanym stanowisku: Hydromasaż
    Polega na masażu całego ciała poprzez polewanie go intensywnymi strumieniami wody. Cel zabiegu:
    - redukcja bólu i uczucia zmęczenia,
    - zmniejszenie poziomu napięcia mięśniowego,
    - odprężenie układu nerwowego,
    - stymulacja tkanek skóry i poziomu ukrwienia.
  4. Sauna
    Ilustracja
    Na czwartej panoramie znajdujemy się w pomieszczeniu, w którym są dwie sauny. Po lewej stronie jest sauna fińska. W całości zbudowana jest z drewnianych desek. Pod ścianą są dwupoziomowe miejsca do siedzenia lub leżenia. Po lewej stronie jest sauna rzymska. Jej ściany, podłoga i miejsce do siedzenia wyłożone są drobnymi kafelkami. Obie sauny zamykane są na szklane drzwi. Na ścianie pomiędzy wejściami do saun powieszone są plakaty informacyjne. Po odwróceniu się w prawą stronę widzimy owalne prysznice, wyłożone drobnymi kafelkami. Po lewej stronie znajduje się kolejny prysznic oraz wejście do toalety.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Sauna
    Wyodrębniona część to strefa saun, która zaopatrzona jest w toaletę, kompleks prysznicowy do higienicznego mycia ciała przed korzystaniem ze strefy oraz chłodzenia ciała w trakcie rytuałów saunowych, a także sauny. Sauna sucha, fińska jest drewniana, posiada piec z kamieniami do polewania i temperaturę około stu stopni Celsjusza oraz niską wilgotność na poziomie około piętnastu procent. Sauna parowa, zwana łaźnią rzymską, cechuje się niższą temperaturą – około sześćdziesięciu stopni Celsjusza i wilgotność sięgającą nawet stu procent, w związku z tym gwarantuje intensywniejsze odczucia niż sauna fińska. Ze względu na panujące warunki zaaranżowana jest przy użyciu ceramicznych kafelek i szkła.
    Przykładowe czynności i zabiegi wykonywane na wskazanym stanowisku:
    Sauna fińska
    Sauna sucha o niskiej wilgotności oraz wysokiej temperaturze od sześćdziesięciu do stu stopni Celsjusza. Niska wilgotność powoduje, że saunę fińską można wybudować na wolnym powietrzu i we wnętrzu. Sauna fińska polecana jest do poprawy stanu skóry i cery, pozytywnie wpływa na układ krążenia i układ oddechowy.
    Sauna rzymska
    Panuje w niej niż temperatura niż w saunie fińskiej – od czterdziestu pięciu do pięćdziesięciu pięciu stopni Celsjusza oraz znacznie wyższy poziom wilgotności. Ze względu na te właściwości jest bardziej komfortowa dla osób dopiero rozpoczynających korzystanie z tego typu zabiegów. Działanie sauny rzymskiej m.in. poprawia wygląd skóry, reguluje przemianę materii, dodaje energii.
  5. Recepcja druga - wejście do solankowego SPA - strefa zabiegowa
    Ilustracja
    Znajdujemy się przed recepcją SPA. Nad ladą zawieszona jest przezroczysta płyta z pleksy. Na ladzie stoją koszyki z ulotkami, tablice informacyjne oraz ozdobne wazony z kwiatami. Na ścianie za ladą jest napis Recepcja SPA. Obok jest wejście do windy. Odwracając się w prawo, zobaczymy wejście do strefy zabiegowej solankowegoo SPA. Dalej na prawo jest wejście na salę gimnastyczną.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Recepcja druga - wejście do solankowego SPA - strefa zabiegowa.
    Recepcja solankowego spa znajduje się w wydzielonej części prowadzącej do samego SPA. Jest to miejsce pierwszego kontaktu z klientem SPA, które w tym przypadku posiada również własną, niezależną windę. Przy recepcji mieści się witryna z kosmetykami w ofercie promocyjnej i stojak z wywieszoną aktualną ofertą zabiegową – nowościami i promocjami.
  6. Solankowe SPA - strefa zabiegowa
    Ilustracja
    Znajdujemy się w poczekalni strefy SPA. Pod ścianą stoi podświetlona witryna z kosmetykami, lampa oraz mały regał, na którym ustawione są świeczki i kwiaty. Na środku jest niski stolik, na którym w wazonach ustawione są kwiaty, w szklanych pojemnikach długopisy, płyn do dezynfekcji, świeczka, ulotki oraz formularz do wypełnienia. Obok stolika stoi szara kanapa. Po lewej stronie jest korytarz prowadzący do strefy zabiegowej, a po prawej korytarz prowadzący do szatni.
    Pierwsza dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - korytarz
    Korytarz jest bardzo dobrze oznaczony. Drzwi są opisane, a na drzwiach przymocowane tabliczki z nazwami i przeznaczeniem gabinetów. Na korytarzu są oznaczone wyjścia ewakuacyjne.
    Druga dodatkowa informacja tekstowa
    Solankowe SPA - strefa zabiegowa
    Następnie przez oszklone drzwi wchodzi się do wygodnej poczekalni, do której przychodzi obsługa – wita klienta i zaprasza go na zabieg. W poczekalni znajduje się kanapa i stolik oraz witryna z kosmetykami, z którymi można się zapoznać w czasie oczekiwania na zabieg.
  7. Strefa zabiegowa - korytarz
    Ilustracja
    Znajdujemy się w korytarzu strefy zabiegowej. Po obu stronach korytarza znajdują się drzwi do gabinetów zabiegowych. Część drzwi jest otwarta, a część zamknięta. Na ścianach wiszą obrazy oraz tabliczki informacyjne. Na końcu korytarza, na podłodze stoi lampion z zapaloną świeczką.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - korytarz
    Po lewej stronie od wejścia do SPA znajduje się korytarz, który prowadzi do poszczególnych gabinetów zabiegowych.
  8. Strefa zabiegowa - masaże
    Ilustracja
    Znajdujemy się w gabinecie do masażu. Po prawej stronie jest szafka z blatem, na którym stoi podgrzewacz do ręczników oraz radio. Nad blatem są dwa lustra. Obok stoi lampa. W centralnej części gabinetu znajduje się specjalna kozetka do masażu. Za kozetką widoczna jest specjalna aparatura stosowana podczas wykonywania zabiegów. Obok stoi jednodrzwiowa szafa. Po lewej stronie znajduje się zlew z blatem, na którym stoją płyny do mycia rąk oraz płyny dezynfekujące. Widoczne jest także pudełko z jednorazowymi rękawiczkami oraz podajnik papieru do wycierania rąk.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - masaże
    Pokój zabiegowy, do którego wchodzi się z długiego korytarza służy do wykonywania masaży i zabiegów na ciało za pomocą aparatury kosmetycznej. W pomieszczeniu podczas zabiegów powinna panować odpowiednia temperatura, a w tle odtwarzana muzyka relaksacyjna. Po prawej stronie na komodzie stoi podgrzewacz do ręczników i kompresówek używanych podczas zabiegów na ciało.
    Przykładowe czynności i zabiegi wykonywane na wskazanym stanowisku:
    Masaż klasyczny
    Masaż klasyczny jest najbardziej znanym i najczęściej stosowanym masażem. Poprawia samopoczucie, usuwa zmęczenie, zmniejsza napięcie mięśni. poprawia samopoczucie. Masażysta rozpoczyna masaż od aplikacji środka poślizgowego lub wspomagającego masaż, następnie kolejno głaszczę skórę, rozciera, ugniata, oklepuje, stosuje wibrację i głaszcze skórę. Ruchy wykonuje rytmicznie zgodnie z przebiegiem mięśni w określonym tempie i z określoną siłą.
    Masaż klasyczny można wykonać na wybranej części ciała lub na całym ciele. Zabieg ma na celu:
    - zmniejszenie nadmiernego napięcia mięśni,
    - redukcję stresu i jego ujemnych skutków, między innymi bezsenności, bólów głowy, nerwobólów,
    usunięcie zmęczenia,
    odmłodzenie,
    ujędrnienie i wygładzanie skóry.
    Masaż relaksacyjny
    Odmiana masażu klasycznego. Ma za zadanie usunięcie napięcia mięśniowego, odprężenie ciała, wyeliminowanie bólu pleców, szyi, karku czy barków. Masaże relaksacyjne są wykonywane na całym ciele lub też na poszczególnych częściach ciała.
    Masaże aromaterapeutyczne
    Zabieg polegający na wykonywaniu odpowiednich ruchów uciskających na tkanki. W masażu wykorzystywane są olejki eteryczne lub ich mieszaniny, które wpływają na organizm dwoma sposobami:
    - przez skórę, a dokładniej poprzez naskórek, gruczoły łojowe, mieszki włosowe;
    - przez układ oddechowy, receptory i nerwy węchowe do mózgu.
    Odpowiedni dobór olejków eterycznych do masażu wspomoże wyciszenie i odprężenie oraz wpłynie korzystnie na funkcjonowanie organizmu
  9. Strefa zabiegowa - korytarz
    Ilustracja
    Ponownie znajdujemy się w korytarzu strefy zabiegowej. Po obu stronach korytarza znajdują się drzwi do gabinetów zabiegowych. Część drzwi jest otwarta, a część zamknięta. Na ścianach wiszą obrazy oraz tabliczki informacyjne. Na końcu korytarza, na podłodze stoi lampion z zapaloną świeczką.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - korytarz
    Korytarz i pokoje są wyciszone, co zapewnia intymne warunki.
  10. Strefa zabiegowa - masaże
    Ilustracja
    Znajdujemy się w kolejnym gabinecie do masażu. Po prawej stronie jest szafka z blatem, na którym stoi podgrzewacz do ręczników oraz radio. Nad blatem jest jedno lustro. Obok stoi fotel i pufa. W centralnej części gabinetu znajduje się specjalna kozetka do masażu, przy której stoi krzesło. Za kozetką widoczny jest stolik z trzema półkami, na których ustawione są różne kosmetyki stosowane podczas zabiegu. W rogu gabinetu stoi lampa. Po lewej stronie znajduje się zlew z blatem, na którym stoją płyny do mycia rąk oraz płyny dezynfekujące. Widoczne jest także pudełko z jednorazowymi rękawiczkami oraz podajnik papieru do wycierania rąk.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - masaże
    Tutaj mieści się gabinet zabiegowy, gdzie mogą być wykonywane masaże twarzy szyi i dekoltu. Na stoliku zabiegowym znajdują się preparaty do demakijażu, środki poślizgowe i wspomagające masaż.
  11. Strefa zabiegowa - korytaż
    Ilustracja
    Znajdujemy się na końcu korytarza strefy zabiegowej, przy lampionie z zapaloną świeczką. Po obu stronach korytarza znajdują się otwarte drzwi do gabinetów zabiegowych. Na ścianach wiszą obrazy oraz tabliczki informacyjne. Na końcu korytarza, na podłodze stoi lampion z zapaloną świeczką.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - korytarz
    Korytarz jest bardzo dobrze oznaczony. Drzwi są opisane, a na drzwiach przymocowane tabliczki z nazwami i przeznaczeniem gabinetów. Na korytarzu są oznaczone wyjścia ewakuacyjne.
  12. Strefa zabiegowa - masaże i zabiegi
    Ilustracja
    Znajdujemy się w kolejnym gabinecie do masażu. Jest to gabinet do drenażu limfatycznego i masażu gorącymi kamieniami. W centrum stoi specjalna kozetka, na której rozłożony jest kombinezon do drenażu limfatycznego. Po prawej stronie stoi szafka, mały stolik i krzesło. Obok jest zlew z blatem, na którym stoją płyny do dezynfekcji. Nad zlewem jest podajnik do papieru do wycierania rąk oraz zasobniki z mydłem. Po lewej stronie w rogu stoi lampa. Obok jest urządzenie sterujące zabiegiem drenażu limfatycznego oraz podgrzewacz do kamieni. Po odwórceniu się bardziej w lewo, przy drzwiach stoi komoda, na której znajduje się podgrzewacz do parafiny.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    W pokoju zabiegowym na fotelu kosmetycznym jest przygotowany kombinezon dla klienta do zabiegu drenażu limfatycznego. Po lewej stronie na szafce stoi podgrzewacz do kamieni używanych podczas masażu ciała gorącymi kamieniami. Przy wejściu do gabinetu stoi komoda, na której znajduje się podgrzewacz do parafiny. W pokoju/gabinecie jest też fotel, na którym klientka może usiąść przed lub po zabiegu.
    Przykładowe czynności i zabiegi wykonywane na wskazanym stanowisku:
    Masaż gorącymi kamieniami
    Masaż gorącymi kamieniami to metoda masażu, która polega na stosowaniu podgrzewanych kamieni bazaltowych (wulkanicznych) lub marmurowych. Technika ta ma wpływ na cały organizm i psychikę człowieka, poprawia samopoczucie. Przed przyjściem klienta do gabinetu masażysta rozgrzewa kamienie w specjalnej wannie do podgrzewania do około 50°C. Kolejny etap to nałożenie olejku do masażu, ułożenie kamieni na ciele i masaż. Masaż trwa około godziny. Zabieg jest polecany w przypadku:
    - permanentnego zmęczenia,
    - redukcji zdiagnozowanych bóli mięśni i stawów,
    - problemów ze snem,
    - regeneracji organizmu po intensywnym wysiłku fizycznym,
    -poprawy funkcjonowanie układu krążenia i układu nerwowego,
    - redukcji opuchlizny, obrzęków,
    - redukcji cellulit wodny.
    Drenaż limfatyczny
    Specyficzny, delikatny masaż, w którym wyodrębnia się dwie fazy: delikatnego ucisku i puszczenia. Do zabiegu klient lub klientka zakłada specjalny kombinezon, który jest podłączony do urządzenia sterującego zabiegiem, następnie kombinezon napełnia się kolejno powietrzem, które jest przenoszone do komór kombinezonu zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. Następnie powietrze zostaje odessane i następuje faza puszczenia. Rękawy napełniają się rytmicznie i bardzo delikatnie. Podczas zabiegu dochodzi do usprawnienia i pobudzenia przepływu chłonki w naczyniach limfatycznych. Zabieg poleca się do:
    - poprawy metabolizmu,
    - pielęgnacji skóry objętej cellulitem,
    - likwidacji obrzęków.
  13. Strefa zabiegowa - masaże i zabiegi
    Ilustracja
    Znajdujemy się w ostatnim gabinecie do masażu, który jest przeznaczony dla dwóch osób. W centrum stoją dwie kozetki do masażu. Leżą na nich zwinięte ręczniki. Po prawej stronie jest blat, na którym ustawione są preparaty do masażu. Pod blatem stoją dwa śmietniki. Kiedy obrócimy się bardziej na prawo, w stronę wyjścia, zobaczymy zlew z blatem, na którym ustawione są preparaty do dezynfekcji oraz podgrzewacz do ręczników. Nad blatem wisi podajnik papieru do wycierania rąk oraz zasobniki na mydło. Po lewej stronie kozetek znajdują się dwa fotele, dwa małe stoliki, lampa oraz regał, na którym ułożone są zwinięte ręczniki oraz stoi radio.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - masaże i zabiegi
    Pokój służy do wykonywania masażu jednocześnie dla 2 osób. Takie zabiegi cieszą się popularnością wśród małżeństw, narzeczonych i przyjaciół i stanowią doskonały prezent.
  14. Strefa zabiegowa - szatnie
    Ilustracja
    Znajdujemy się w szatni strefy zabiegowej. Po lewej stronie znajduje się szafa w numerowanymi szafkami. Na ścianie z tyłu szatni wisi lustro. W rogu stoi śmietnik oraz pojemnik na brudne ręczniki. Naprzeciwko szafy znajduje się szafka na buty, która może także pełnić funkcję siedziska. W rogu przy wyjściu stoi wieszak na kurtki.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    Strefa zabiegowa - szatnie
    Wskazanym pomieszczeniem każdego profesjonalnego SPA są szatnie wyposażone w zamykane szafki, szafką na buty, lustrem i koszem na brudną bieliznę zabiegową.
  15. SPA - wejście pierwsze do budynku
    Ilustracja
    Znajdujemy się przed wejściem do budynku. Widoczne są trzy drzewa, ławka, trawnik i rower. Po odwróceniu się o sto osiemdziesiąt stopni widoczny jest wjazd i wyjazd na parking zamknięty na szlaban. Na parkingu stoją zaparkowane samochody. W tle widoczne są drzewa i inny budynek.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    SPA - wejście pierwsze do budynku
    Budynek SPA posiada dwa wejścia, parking dla klientów, który jest niewątpliwym atutem tego salonu.
  16. SPA - wejście drugie do budynku
    Ilustracja
    Znajdujemy się przed głównym wejściem do budynku. Po obu stronach są drewniane podesty, na których ustawione są stoliki, krzesła i duże parasole. Na skrajach podestów ustawione są skrzynki z pelargoniami. Na pierwszym planie widoczna jest gablota z menu. Po lewej i po prawej stronie jest chodnik z klombami i odchodzącymi ścieżkami bocznymi, prowadzącymi do parku. Wzdłuż chodnika znajdują się klomby z kwiatami, trawniki i drzewa. Na skrajach trawników ustawione są ławki oraz latarnie. Po odwróceniu się w lewą stronę, widać ogrodzony teren solanek.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    SPA - wejście drugie do budynku
    Główne wejście do budynku prowadzi z parkowych uliczek, jest bardzo dobrze oznaczone. Klient przed i po zabiegu może odpocząć, napić się kawy i posilić w restauracji.
  17. SPA - otoczenie budynku
    Ilustracja
    Znajdujemy się na alei przed wejściem na tężnie solankowe. Tężnie są ogrodzone. Przy wejściu znajduje się kasa z tablicami informacyjnymi. Po prawej i lewej stronie rozciąga się aleja z klombami. Wzdłuż alei są trawniki, ławki, latarnie i drzewa.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    SPA - otoczenie budynku
    W otoczeniu budynku znajdują się tężnie solankowe, które nawiązują do profilu działalności.
  18. SPA - otoczenie budynku
    Ilustracja
    Znajdujemy się na pomoście nad rzeką, który prowadzi do dalszej części parku. Widoczne są liczne drzewa z bujnymi, zielonymi liśćmi oraz alejki parkowe.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    SPA - otoczenie budynku
    Piękny park, który otacza budynek działa bardzo odprężająco na klientów i nadaje odrobinę prestiżu placówce i wyróżnia go na tle innych salonów.
  19. SPA - sala do zajęć ruchowych
    Ilustracja
    Znajdujemy się w sali gminastycznej. Podłoga wyłożona jest jasnymi panelami. Na jednej ze ścian powieszone są duże lustra. Po prawej stronie leżą piłki do ćwiczeń różnej wielkości.Po odwróceniu się o sto osiemdziesiąt stopni, widoczny jest stojak z hantlami oraz ustawione podesty do ćwiczeń.
    Dodatkowa informacja tekstowa
    SPA - sala do zajęć ruchowych
    Oprócz możliwości skorzystania z zabiegów i masaży klient może zadbać o ciało poprzez aktywność fizyczną. W sali do zajęć ruchowych znajdują się akcesoria i urządzenia do ćwiczeń oraz organizowane są zajęcia indywidualne lub grupowe przeprowadzane pod okiem trenera.
Wycieczka wirtualna w strefie SPA i Wellness
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC BY-SA 3.0.
RxIDa9vRAbEIK

Alternatywa tekstowa dla wycieczki wirtualnej
Źródło: Akademia Finansów i Biznesu Vistula, licencja: CC BY-SA 3.0.
Plik PDF o rozmiarze 2.25 MB w języku polskim

Powiązane ćwiczenia