At the shopping center!
At the shopping center!
Cele lekcji
Cel ogólny z podstawy programowej
Zna nazwy sklepów oraz miejsc, gdzie można kupić poszczególne produkty.
Cel szczegółowy z podstawy programowej
I.7, II.1, VIII.1
Uczeń poprawnie nazywa rzeczy i sklepy (bądź miejsca), gdzie można te rzeczy kupić.
Uczeń poprawnie wykonuje zadanie, związane z rozumieniem tekstu czytanego.
Uczeń poprawnie odpowiada na pytania, zadane w języku angielskim.
Kompetencje kluczowe
Kompetencje z zakresu wielojęzyczności.
Kompetencje w zakresie rozumienia i tworzenia informacji.
Scenariusz lekcji
Ogólny opis lekcji:
Uczeń opanuje nazwy sklepów w języku angielskim oraz produktów, które można zakupić w poszczególnych sklepach. Spacerując po Galerii, uczeń odwiedzi różne sklepy i będzie dopisywał na tabliczkach, co może w danym miejscu nabyć. Na zakończenie swojej wędrówki, uczeń będzie miał zadanie wyposażenia ostatniego sklepu i przygotowania tabliczki z nazwą tego sklepu. Dzięki przygotowanym aktywnościom i czasie spędzonym w Galerii, uczeń będzie miał wiele różnych okazji do przyswojenia i utrwalenia słownictwa, związanego z tematem lekcji.
Przebieg zajęć | Opis przebiegu zajęć | Komentarz metodyczno--dydaktyczny | Czas | Metody / formy pracy |
---|---|---|---|---|
I. Wstęp | 1. Zaproś klasę na wycieczkę po Centrum Handlowym. Zapowiedz, że na graczy czeka szereg zadań stanowiących materiał pomagający przyswoić i utrwalić słownictwo związane z tym właśnie miejscem. Zapytaj uczniów, jakie sklepy można spotkać w centrum handlowym i co w nich można kupić. | Poleć, aby uczniowie realizowali każde zadanie w grze, uważnie czytając napotkane polecenia. Zwróć uwagę, że niektóre informacje należy zapisywać na tabliczkach, które znajdują się przy wejściu do sklepu. | 5 min | pogadanka |
II. Część właściwa | 1. Praca samodzielna uczniów z krainą „Shopping Center”. | Poleć uczniom, aby weszli do Centrum Handlowego i rozejrzeli się, zaglądając do każdego sklepu oraz uważnie czytając tabliczki z nazwą sklepu przy każdym wejściu. | 5 min | gra dydaktyczna |
2. Produkty sklepowe. | Poproś uczniów, aby uważnie przeczytali tabliczkę przy wejściu do sklepu, informującą | 10 min | gra dydaktyczna | |
3. Check‑list. | Poproś poszczególnych uczniów, aby odczytali swoje produkty, które zapisali na sklepach. Pytanie‑odpowiedź odbywa się | 5 min | pogadanka | |
4. Praca samodzielna uczniów w świecie centrum handlowego „Organizacja sklepu”. | Zaproś uczniów do ostatniego, pustego pomieszczenia sklepowego, które nie zostało jeszcze zorganizowane. Znajduje się tam tylko skrzynia. Uczniowie uważnie czytają polecenie na tabliczce i odkrywają, że ich zadaniem jest zorganizowanie przestrzeni sklepowej, wykorzystując wszystko, co znajdą w skrzyni. | 15 min | gra dydaktyczna | |
III. Zakończenie | 1. Podsumowanie. | Zapytaj, które zadanie sprawiło uczniom największe trudności, które wydawało im się najciekawsze. | 5 min | pogadanka |