Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Ten materiał nie może być udostępniony Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki

Przekrój kuli

RzMvYVLG51DAJ1
Animacja 3D pokazuje kulę ziemską, która zmienia się w kuli. Kula częściowo zanika, widoczna jest półkula i koło wielkie kuli.

Siatka sześcianu

RnIeWyzaiEWiZ1
Animacja 3D pokazuje sześcian, który rozkłada się na siatkę sześcianu o krawędzi długości a. Zapis P = 6 razy a do kwadratu.

Siatka sześcianu

R17lAXXZmKmlK1
Animacja 3D pokazuje leżące na stole kostki do gry. Kreślone są krawędzie jednej kostki – powstaje sześcian. Dwa jednakowe sześciany rozkładają się na dwie różne siatki sześcianu.

Siatka sześcianu

R1EgN3tj6cmXF1
Animacja 3D pokazuje dwie różne siatki sześcianu, które składają się w jednakowe sześciany. Sześcian zamienia się w kostkę do gry, która leży z innymi kostkami na stole.
idZqwWwj6Q_d5e129

Sześcian

RPaDpoamdYJ1w1
Animacja 3D pokazuje obracający się sześcian, który pozostawia na płaszczyźnie różne odbicia.

Siatka prostopadłościanu

RZgOqHY6k5J2P1
Animacja 3D pokazuje kolumny. Kreślone są krawędzie jednej kolumny – powstaje prostopadłościan. Dwa jednakowe prostopadłościany rozkładają się na dwie różne siatki prostopadłościanu.

Siatka prostopadłościanu

R8diH9BEOdtba1
Animacja 3D pokazuje dwie różne siatki prostopadłościanu, które składają się w jednakowe prostopadłościany. Prostopadłościan zmienia się w kolumnę, która stoi obok innych kolumn.

Siatka prostopadłościanu. Wzór na pole prostopadłościanu.

R1d2d02r8u9jg1
Animacja 3D pokazuje prostopadłościan, który rozkłada się na siatkę prostopadłościanu. Zaznaczone są pola poszczególnych ścian: P = a razy b, P = b razy c, P = a razy c. Zapis: P = 2a razy b +2b razy c +2a razy c.
idZqwWwj6Q_d5e183

Siatka stożka

RGBRUnEyn5G4R1
Animacja 3D pokazuje stojące na drodze pachołki drogowe w kształcie stożka. Kreślone są krawędzie jednego pachołka - powstaje stożek, który następnie rozkłada się na siatkę stożka.

Siatka stożka

Rh5oj13tw4Ks91
Animacja 3D pokazuje siatkę stożka, która następnie składa się w stożek. Stożek zamienia się w pachołek drogowy. Na drodze stoją cztery pachołki.

Siatka graniastosłupa

RhumdbydjX6361
Animacja 3D pokazuje siatkę graniastosłupa o podstawie trójkąta, która składa się w graniastosłup. Graniastosłup zmienia się w drewniany klocek leżący wśród innych klocków.

Siatka graniastosłupa

RFruJwfmu3IsN1
Animacja 3D pokazuje drewniane klocki. Kreślone są krawędzie jednego klocka – powstaje graniastosłup o podstawie trójkąta, który rozkłada się na siatkę graniastosłupa.
idZqwWwj6Q_d5e232

Siatka graniastosłupa

R1EEc1EKYYbz61
Animacja 3D pokazuje siatkę graniastosłupa o podstawie pięciokąta, która składa się w graniastosłup.

Siatka graniastosłupa

R1CsOwOxMDh361
Animacja 3D pokazuje graniastosłup o podstawie pięciokąta foremnego, który rozkłada się w siatkę graniastosłupa.

Siatka graniastosłupa

RhPLwA7u36CpA1
Animacja 3D pokazuje graniastosłup o podstawie sześciokąta, który rozkłada się na siatkę graniastosłupa.

Siatka graniastosłupa

RqrqQjr6UXBY91
Animacja 3D pokazuje siatkę graniastosłupa o podstawie sześciokąta, która składa się w graniastosłup.
idZqwWwj6Q_d5e287

Siatka graniastosłupa

R1QcG5beNhrt11
Animacja 3D pokazuje nakrętki na śruby. Kreślone są krawędzie jednej nakrętki – powstaje graniastosłup o podstawie sześciokąta foremnego. Dwa jednakowe graniastosłupy rozkładają się na dwie różne siatki graniastosłupa.

Siatka graniastosłupa

Rl9jl0NJTx8J11
Animacja 3D pokazuje dwie różne siatki graniastosłupa, które składają się w jednakowe graniastosłupy. Graniastosłup zamienia się w nakrętkę leżącą między nakrętkami.

Siatka ostrosłupa

RChenylJSV70m1
Animacja 3D pokazuje drewniane klocki w kształcie brył. Kreślone są krawędzie jednego klocka – powstaje ostrosłup. Następnie dwa jednakowe ostrosłupy rozkładają się na dwie różne siatki ostrosłupa.

Siatka ostrosłupa

R1ackjraRwZqe1
Animacja 3D pokazuje dwie siatki ostrosłupa prawidłowego czworokątnego, które składają się w jednakowe ostrosłupy. Ostrosłup zamienia się w drewniany klocek leżący między innymi klockami.
idZqwWwj6Q_d5e339

Siatka walca

RBArzW7o4VWUf1
Animacja 3D pokazuje stojące na stole kubki w kształcie walca. Kreślone są krawędzie jednego kubka – powstaje walec, który następnie rozkłada się na siatkę walca.

Siatka walca

RFZ8Sqwf8pfjJ1
Animacja 3D pokazuje siatkę walca, która składa się w walec. Następnie walec zamienia się w kubek. Na stole stoją kubki w kształcie walca.
R10RfEWoJ95iM1
Animacja 3D pokazuje budynek. Kreślone są krawędzie budynku – powstaje prostopadłościan. Następnie przekroje skośne dzielą prostopadłościan na dwie bryły.
R1DqMw1K81BYG1
Animacja 3D pokazuje prostopadłościan i ostrosłup trójkątny, które obracają się.
idZqwWwj6Q_d5e385
R12hrM4RkXFBm1
Animacja 3D pokazuje budynek. Kreślone są krawędzie budynku – powstaje sześcian. Następnie przekroje skośne i poprzeczne dzielą sześcian na dwie bryły.

Walec

RRxZPpCqBmsjI1
Animacja 3D pokazuje baterię elektryczną. Kreślone są krawędzie – powstaje walec. Następnie przekroje skośne i poprzeczne dzielą walce na dwie bryły.

Walec

RhI2yc6pq6eB01
Animacja 3D pokazuje klocek, który zamienia się w walec. Widoczne są różne przekroje walca.

Stożek

RyOodbkp6t3LL1
Animacja 3D pokazuje czajnik, który zamienia się w stożek. Następnie przekroje poprzeczne i skośne dzielą stożek na dwie bryły.
idZqwWwj6Q_d5e436

Siatka sześcianu

R17lAXXZmKmlK1
Animacja 3D pokazuje leżące na stole kostki do gry. Kreślone są krawędzie jednej kostki – powstaje sześcian. Dwa jednakowe sześciany rozkładają się na dwie różne siatki sześcianu.
R1Pqr23RkTJpc1
Animacja 3D pokazuje krążące jednakowe sześciany, które łączą się w prostopadłościan złożony z dwudziestu czterech sześcianów.
R9TTPInumFZRb1
Animacja 3D pokazuje krążące jednakowe sześciany, które łączą się w duże sześciany - jeden złożony z ośmiu sześcianów oraz drugi złożony z dwudziestu siedmiu sześcianów.
Aplikacje dostępne w
Pobierz aplikację ZPE - Zintegrowana Platforma Edukacyjna na androida