Drogi do zawodu
Możliwości kształcenia w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej
Ścieżka dla młodzieży szkół ponadpodstawowych i dla dorosłych
Ścieżka dla osób dorosłych
Młodzież i dorośli mogą uzyskać tytuł asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej poprzez ukończenie 2‑letniej szkoły policealnej kształcącej w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjne w ramach kwalifikacji AUD.01. Przygotowanie i organizacja produkcji audiowizualnej.
W trakcie nauki w szkole policealnej słuchacze przystępują do egzaminu zawodowego w zakresie danej kwalifikacji w zawodzie celem uzyskania certyfikatu kwalifikacji zawodowych. Warunkiem uzyskania dyplomu zawodowego jest zdanie egzaminów z kwalifikacji wyodrębnionej w tym zawodzie oraz ukończenie szkoły.
Kwalifikację w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej nie można uzyskać poprzez korzystanie z oferty kwalifikacyjnych kursów zawodowych.
Kwalifikacje w zawodzie można także uzyskać w trybie tzw. eksternistycznych egzaminów zawodowych, do których mogą przystąpić osoby, które co najmniej dwa lata kształciły się lub co najmniej dwa lata pracowały w danym zawodzie.
Egzamin zawodowy w zakresie danej kwalifikacji w zawodzie przeprowadzany jest w tym samym terminie i na tych samych zasadach zarówno dla uczniów i absolwentów szkół, jak i dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych czy eksternów (osób, które chcą potwierdzić swoje kwalifikacje zawodowe nabyte w trakcie pracy lub po co najmniej 2 latach kształcenia w danym zawodzie).
Orientacyjna mapa szkół prowadzących kształcenie w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej w roku szkolnym 2022/2023.
Ilustracja interaktywna przedstawia mapę szkół prowadzących kształcenie w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej w roku szkolnym 2022, 2023
Na mapie znajdują się punkty interaktywne, po kliknięciu których pojawia się ramka z tekstem.
Poniżej znajdują się linki do szkół kształcących w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej. Są one podzielone według województw:
kujawsko‑pomorskie: link do strony;
podlaskie: link do strony;
mazowieckie: link do strony;
małopolskie: link do strony;
świętokrzyskie: link do strony;
śląskie: link do strony;
łódzkie: link do strony;
dolnośląskie: link do strony;
wielkopolskie: link do strony;
zachodnipomorskie: link do strony;
pomorskie: link do strony;
warmińsko‑mazurskie: link do strony.
wyszukiwarka rejestru: www.rspo.gov.pl
informacje zawodowe: www.infozawodowe.men.gov.pl
wyszukiwarka rejestru: link do strony;
informacje zawodowe: link do strony.