Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
przedsiębiorstwa organizujące produkcję i postprodukcję filmową, telewizyjną i multimedialną,
przedsiębiorstwa produkujące filmy, audycje i programy telewizyjne, a także treści audiowizualne i multimedialne,
przedsiębiorstwa świadczące usługi na rzecz produkcji filmowej, telewizyjnej i multimedialnej,
przedsiębiorstwa świadczące usługi i wynajem sprzętu do produkcji i postprodukcji filmowej i telewizyjnej,
przy organizacji imprez i widowisk,
instytucjach kultury typu teatry, domy kultury.
Ponadto może:
Kontynuować naukę
na studiach wyższych z zakresu organizacji produkcji w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (na Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej), Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego (dawniej Wydział Radia i Telewizji) Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Społecznej Akademii Nauk w Warszawie.
Poszerzać swoją wiedzę
poprzez udział w kursach, szkoleniach i webinarach prowadzonych przez firmy branżowe, a także producentów urządzeń stosowanych w branży audiowizualnej.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie asystent kierownika produkcji filmowej i telewizyjnej na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.