Drogi do zawodu
Możliwości kształcenia w zawodzie mechanik motocyklowy
Podczas kształcenia w zawodzie uczeń zdobywa umiejętności praktyczne m.in. w warsztatach szkolnych, centrach kształcenia zawodowego, a także w autoryzowanych i niezależnych serwisach motocykli i quadów, wypożyczalniach motocykli i quadów oraz salonach sprzedaży pojazdów motocyklowych, w których może odbywać praktyczną naukę zawodu, a w przypadku młodocianego pracownika umiejętności praktyczne zdobywa w zakładzie pracy, w którym realizuje zajęcia praktyczne na podstawie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego.
Uczniowie w trakcie nauki przystępują do egzaminu zawodowego z kwalifikacji MOT.04. Diagnozowanie, obsługa i naprawa pojazdów motocyklowych lub czeladniczego w zawodzie mechanik motocyklowy. Po zdanym egzaminie zawodowym lub czeladniczym oraz po ukończeniu branżowej szkoły I stopnia uczniowie uzyskują dyplom zawodowy lub świadectwo czeladnicze w zawodzie mechanik motocyklowy.
Orientacyjna mapa szkół prowadzących kształcenie w zawodzie mechanik motocyklowy w roku szkolnym 2022/2023
Ilustracja interaktywna przedstawia mapę szkół prowadzących kształcenie w zawodzie mechanik motocyklowy w roku szkolnym 2022, 2023
Na mapie znajdują się punkty interaktywne, po których kliknięciu pojawia się ramka z tekstem.
Szkoły kształcące w zawodzie mechanik motocyklowy:
Informacje o szkołach prowadzących kształcenie w tym zawodzie na terenie całego kraju można znaleźć pod adresami:
wyszukiwarka rejestru: https://rspo.gov.pl;
informacje zawodowe: https://infozawodowe.men.gov.pl/.
wyszukiwarka rejestru: link do strony;
informacje zawodowe: link do strony.