Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie mechanik motocyklowy można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Mechanik motocyklowy może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
autoryzowane i niezaleźne serwisy motycykli i quadów,
wypożyczalnie motocykli i quadów,
salony sprzedaży pojazdów motocyklowych.
Ponadto może:
Awansować: po uzyskaniu doświadczenia zawodowego, kompetencji organizacyjnych oraz w zakresie zarządzania małymi zespołami pracowników kierować zespołami pracowników na stanowisku brygadzisty lub mistrza.
Poszerzać kompetencje: np. poprzez kształcenie/szkolenie w zawodach pokrewnych, np. mechanik samochodowy.
Otworzyć własną firmę: możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży mechaniki pojazdów motocyklowych.
Doskonalić umiejętności: dotyczące nowych technologii w branży motoryzacyjnej, korzystając z różnego rodzaju kursów i szkoleń organizowanych przez producentów materiałów i części oraz przez organizacje branżowe. Może także uzupełniać kwalifikacje cząstkowe poprzez udział w kwalifikacyjnych kursach zawodowych o charakterze pokrewnym do posiadanych kwalifikacji lub uzupełniać kwalifikacje rynkowe.
Kontynuować naukę: może również kształcić się dalej w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych i uzyskać wykształcenie średnie.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie mechanik motocyklowy na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie mechanik motocyklowy na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.