Polecenie 1

Odwołując się do wywiadu z prof. Janem Hartmanem, wyjaśnij, czym są dla Locke'a granice poznania.

Ryh1nqogp7zZ3
(Uzupełnij).
R1NUyQak1UqN8
Nagranie filmowe lekcji pod tytułem Granice poznania.
Polecenie 2

W jaki sposób w empiryzmie starano się wytłumaczyć możliwość mówienia o świecie zewnętrznym?

RHdnzyJegKJd0
(Uzupełnij).
R1IQE11SL8wHL1
Ćwiczenie 1
Zaznacz, które z poniższych twierdzeń należy do empirystów? Możliwe odpowiedzi: 1. Rozpoznanie faktu, że to, co nie jest w umyśle, wywołuje w nim skutki, a te prowadzą do wypowiadania prawdziwych i uzasadnionych twierdzeń o świecie zewnętrznym, który do umysłu nie należy., 2. Rozpoznanie faktu, że to, co jest w umyśle, wywołuje skutki w świecie zewnętrznym, a te prowadzą do wypowiadania prawdziwych i uzasadnionych twierdzeń o umyśle., 3. Rozpoznanie faktu, że to, co nie jest w umyśle, nie wywołuje w nim skutków; nie można więc wypowiadać prawdziwych twierdzeń o świecie zewnętrznym, który do umysłu nie należy.
R1HQ6HrGA2EYT
Ćwiczenie 2
Dopasuj nazwiska twórców do nurtów empiryzmu, które reprezentowali. George Berkeley Możliwe odpowiedzi: 1. empiryzm teistyczny, zwrócony ku maksymalizmowi poznawczemu, 2. empiryzm minimalistyczny kierujący się w stronę sceptycyzmu David Hume, John Locke Możliwe odpowiedzi: 1. empiryzm teistyczny, zwrócony ku maksymalizmowi poznawczemu, 2. empiryzm minimalistyczny kierujący się w stronę sceptycyzmu
Ćwiczenie 3
RvpDwdELzV30n
Zaznacz odpowiedzi. Zdaniem Locke'a, poznanie to... Możliwe odpowiedzi: 1. formułowanie teorii naukowych., 2. używanie indukcji., 3. orientowanie się w świecie., 4. formułowanie teorii metafizycznych.
Praca domowa

Napisz esej, w którym opiszesz, jak – zdaniem Locke'a – możliwe jest używanie języka w celu przedstawienia treści doświadczenia.

RdrJJ2792fCsH
(Uzupełnij).