Gdzie wykorzystuje się SI
Samochody z tempomatem adaptacyjnym (ACC), który samodzielnie dostosowuje prędkość pojazdu do warunków na drodze, i asystentem pasa ruchu, zapobiegającym niezamierzonemu opuszczeniu pasa, kasy samoobsługowe, które identyfikują (na podstawie wagi i kodu kreskowego produktu), czy to, co zeskanowano i zważono, odpowiada temu, co znajduje się na drugim blacie, automatyczne systemy ochrony, zaprojektowane tak, by reagowały na sytuacje nietypowe (np. pojawienie się włamywacza), programy wychwytujące podejrzane transakcje finansowe – to tylko niektóre przykłady zastosowania sztucznej inteligencji.
Co jeszcze potrafi sztuczna inteligencja?
SI przeanalizuje preferencje osób, które odwiedzają Twoją stronę internetową, ich zachowania na stronie (dowiesz się między innymi, które elementy Twojej witryny przykuwają największą uwagę odwiedzających) i historię ich zakupów, a jakby tego było mało – przewidzi ruch na stronie
w kolejnych tygodniach. Dzięki tym danym dostosujesz ofertę handlowo‑usługową do potrzeb konkretnych klientów, a co za tym idzie – zwiększysz swoje zyski.SI przeanalizuje także dane ekonomiczne i dostarczy Ci informacji, dzięki którym podejmiesz trafniejsze decyzje biznesowe, dotyczące na przykład marketingu, produkcji, strategii sprzedażowej czy zarządzania zespołem.
SI zautomatyzuje niektóre procesy w firmie, takie jak obsługa klientów, zarządzanie towarem czy kontrola jakości, co spowoduje wzrost wydajności pracy oraz pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.
SI umożliwi automatyczne tłumaczenie tekstu, jego analizę oraz tworzenie treści na różne potrzeby.
SI sprawdzi się ponadto w diagnostyce medycznej. Szybsze diagnozy, oparte na analizie danych dotyczących chorób, wyników badań pacjentów i objawów, które u nich stwierdzono, przyspieszą leczenie i przyczynią się do poprawy stanu zdrowia pacjentów.