Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki

Samochody z tempomatem adaptacyjnym (ACC), który samodzielnie dostosowuje prędkość pojazdu do warunków na drodze, i asystentem pasa ruchu, zapobiegającym niezamierzonemu opuszczeniu pasa, kasy samoobsługowe, które identyfikują (na podstawie wagi i kodu kreskowego produktu), czy to, co zeskanowano i zważono, odpowiada temu, co znajduje się na drugim blacie, automatyczne systemy ochrony, zaprojektowane tak, by reagowały na sytuacje nietypowe (np. pojawienie się włamywacza), programy wychwytujące podejrzane transakcje finansowe – to tylko niektóre przykłady zastosowania sztucznej inteligencji. 

Co jeszcze potrafi sztuczna inteligencja?

  • SI przeanalizuje preferencje osób, które odwiedzają Twoją stronę internetową, ich zachowania na stronie (dowiesz się między innymi, które elementy Twojej witryny przykuwają największą uwagę odwiedzających) i historię ich zakupów, a jakby tego było mało – przewidzi ruch na stronie
    w kolejnych tygodniach. Dzięki tym danym dostosujesz ofertę handlowo‑usługową do potrzeb konkretnych klientów, a co za tym idzie – zwiększysz swoje zyski. 

  • SI przeanalizuje także dane ekonomiczne i dostarczy Ci informacji, dzięki którym podejmiesz trafniejsze decyzje biznesowe, dotyczące na przykład marketingu, produkcji, strategii sprzedażowej czy zarządzania zespołem.

  • SI zautomatyzuje niektóre procesy w firmie, takie jak obsługa klientów, zarządzanie towarem czy kontrola jakości, co spowoduje wzrost wydajności pracy oraz pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. 

  • SI umożliwi automatyczne tłumaczenie tekstu, jego analizę oraz tworzenie treści na różne potrzeby.

  • SI sprawdzi się ponadto w diagnostyce medycznej. Szybsze diagnozy, oparte na analizie danych dotyczących chorób, wyników badań pacjentów i objawów, które u nich stwierdzono, przyspieszą leczenie i przyczynią się do poprawy stanu zdrowia pacjentów.