Jestem chory
Czas trwania: 90 min
Cele i oczekiwane rezultaty
Nazywanie części ciała.
Wymienianie nazw sklepów.
Nazywanie asortymentu sklepiku szkolnego.
Rozumienie ze słuchu i rozwijanie sprawności mówienia.
Kryteria sukcesu (językiem ucznia)
Zapiszesz w minecraftowej książce listę chorych dzieci.
Przygotujesz listę lekarstw.
Narzędzia i środki dydaktyczne
Minecraft Education Edition − kraina 1−3,
ćwiczenie Genially.
Scenariusz lekcji
Przebieg zajęć | Opis przebiegu zajęć | Komentarz metodyczno‑dydaktyczny | Czas | Metody / formy pracy |
---|---|---|---|---|
I. Wstęp | Nauczyciel zadaje uczniom pytanie: Jak się dzisiaj czujesz? | Uczniowie siadają w kręgu i odpowiadają na pytanie. | 15 min | pogadanka |
II. Część właściwa | Praca samodzielna ucznia z krainą. Kolejność zadań: - udaj się do gabinetu Pani Pielęgniarki i porozmawiaj z nią, - posłuchaj nagrania, - porozmawiaj z Tomkiem, - wróć do Pani Pielęgniarki, rozwiąż quiz i przygotuj listę chorych dzieci w książce, - zapisz na tablicy potrzebne lekarstwa, - zrób zdjęcie i zanieś listę do sekretariatu. | Uczniowie realizują każde zadanie, które napotkają w grze. Upewnij się, że dzieci rozumieją polecenia. Wskaż im czytnik immersyjny i pokaż, jak z niego korzystać. | 25 min | gra |
Uczniowie tworzą dialogi związane z wizytą w gabinecie pani pielęgniarki. | Nauczyciel łączy uczniów w pary i prosi o przygotowanie dialogu. Pary prezentują rozmowy na forum klasy. | 25 min | drama | |
Nauczyciel wyświetla uczniom filmik i utrwala znajomość liczb. Uczniowie zapisują liczby w zeszycie. | Uczniowie utrwalają liczby od 11 do 20. Link do filmiku na YouTube | 15 min | pogadanka, praca indywidualna | |
III. Zakończenie | Uczniowie wybierają etykiety z liczbami od 1 do 20 i określają za ich pomocą swoje wrażenia z lekcji. | Etykiety liczbowe nauczyciel pobierze ze strony Worksheetworks. | 10 min | praca z kartami liczbowymi |