Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki

Obliczanie jakim procentem jednej liczby jest druga liczba

1. Cele lekcji

a) Wiadomości

Uczeń:

-zna metodę obliczania, jakim ułamkiem jednej liczby jest druga liczba,

-zna sposoby zamiany ułamka na procent.

b) Umiejętności

Uczeń:

-oblicza, jakim ułamkiem jednej liczby jest druga liczba,

-wyraża ułamek w postaci procentu.

2. Metoda i forma pracy

Wykład, pogadanka, praca z całą klasą, praca w grupach 2‑osobowych.

3. Środki dydaktyczne

Karty pracy przygotowane przez uczniów podczas lekcji.

4. Przebieg lekcji

a) Faza przygotowawcza

Omówienie pracy domowej.

b) Faza realizacyjna

1. Wykład nauczyciela, pogadanka, wyjaśnienie metody obliczania, jakim procentem jednej liczby jest druga liczba.

2. Praca z całą klasą – rozwiązywanie zadań związanych z tematem lekcji.

3. Praca w grupach dwuosobowych z kartą pracy.

c) Faza podsumowująca

Zadanie pracy domowej ( załącznik 2).

5. Bibliografia

Pomysł własny

6. Załączniki

a)Karta pracy ucznia ( załącznik 1)

Uczniowie samodzielnie przygotowują karty pracy podczas lekcji.

b) Zadanie domowe ( załącznik 2 )

„Potęgowanie liczb wymiernych” – zeszyt ćwiczeń.

7. Czas trwania lekcji

45 minut

8. Uwagi do scenariusza

brak

Rj6TKGm4lwJ2z

Pobierz załącznik

Plik PDF o rozmiarze 71.47 KB w języku polskim
RWyfmxNGaevSk

Pobierz załącznik

Plik DOC o rozmiarze 13.00 KB w języku polskim