Perspektywy zatrudnienia
Aktualne zapotrzebowanie na pracowników w zawodzie technik żeglugi śródlądowej można sprawdzić w przygotowywanej corocznie prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy.
Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik żeglugi śródlądowej może podejmować pracę w różnorodnych miejscach, takich jak:
na statkach żeglugi śródlądowej i morskiej,
w urzędach administracji rządowej i samorządowej o profilach związanych z szeroko pojętą gospodarką wodną i żeglugą śródlądową, np. biurach terenowych Regionalnych Zarządów Gospodarki Wodnej, Zarządach Melioracji i Urządzeń Wodnych, Regionalnych Biurach Planowania Przestrzennego,
w przedsiębiorstwach i organizacjach pozarządowych skupiając działalność wokół problematyki środowiska wodnego, w szczególności w obszarze dróg wodnych,
w przemyśle turystyki wodnej, jako motorzysta wachtowy w żegludze międzynarodowej, w służbie maszynowej,
w zakładach budownictwa hydrotechnicznego, w stoczniach, np. uczestnicząc w budowie specjalistycznych, nowoczesnych statków do obsługi platform wiertniczych na morzu, promów i okrętów.
Ponadto może:
Awansować
np. na stanowisko brygadzisty nadzorującego pracę małego zespołu pracowników, po uzyskaniu doświadczenia zawodowego, kompetencji organizacyjnych oraz w zakresie zarządzania małymi zespołami pracowników.
Doskonalić umiejętności
uczestnicząc w branżowych szkoleniach, konferencjach, jak również warsztatach tematycznych.
Zdobywać nowe uprawnienia
z zakresu żeglarstwa.
Otworzyć własną firmę
możliwość prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży transportu wodnego.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik żeglugi śródlądowej na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN.
Informacje o corocznej prognozie zapotrzebowania na pracowników w zawodzie technik żeglugi śródlądowej na krajowym i wojewódzkim rynku pracy można znaleźć na stronie internetowej MEN. Link do strony.