Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
1
Pokaż ćwiczenia:
1
Ćwiczenie 1

Połącz w pary proste z równaniami, które je opisują.

R1QmFKJWcivao
RT4knIf81zyGZ
g: Możliwe odpowiedzi: 1. x = -2,5, 2. x = 2,5, 3. x = -3,5, 4. x = 1,5 h: Możliwe odpowiedzi: 1. x = -2,5, 2. x = 2,5, 3. x = -3,5, 4. x = 1,5 m: Możliwe odpowiedzi: 1. x = -2,5, 2. x = 2,5, 3. x = -3,5, 4. x = 1,5 n: Możliwe odpowiedzi: 1. x = -2,5, 2. x = 2,5, 3. x = -3,5, 4. x = 1,5
R1RlNolqYlszf11
Ćwiczenie 2
Każda z ilustracji przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią X opisaną na przedziale minus pięć cztery oraz pionową osią Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Na każdej ilustracji przedstawiona jest pionowa prosta spełniająca równanie X równa się minus dwa oraz zaznaczony jest pewien obszar. Na pierwszej ilustracji prosta narysowana jest linią przerywaną. Obszar zaznaczony jest na prawo od prostej. Na drugiej ilustracji prosta narysowana jest linią ciągłą. Obszar zaznaczony jest na lewo od prostej. Na trzeciej ilustracji prosta narysowana jest linią przerywaną. Obszar zaznaczony jest na lewo od prostej. Na czwartej ilustracji prosta narysowana jest linią ciągłą. Obszar zaznaczony jest na prawo od prostej. Poniżej znajdują się nierówności, które należy dopasować do ilustracji: 1. X większe od minus dwóch., 2. X większe lub równe minus dwa, 3. X mniejsze lub równe minus dwa, 4. X mniejsze od minus dwóch.
R1VkCKh4XQsLW21
Ćwiczenie 3
Każda z ilustracji przedstawia układ współrzędnych. Dwie ilustracje z poziomą osią X opisaną na przedziale minus pięć cztery oraz pionową osią Y opisaną na przedziale minus trzy trzy, pozostałe dwie z poziomą osią X opisaną na przedziale minus cztery pięć i z osią Y na przedziale minus trzy trzy. Na każdej ilustracji przedstawione są dwie pionowe osie oraz zaznaczone są pewne obszary. Na pierwszej ilustracji jedna z prostych spełnia równanie X równa się zero i jest ona narysowana linią przerywaną, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się dwa i narysowana jest linią ciągłą. Obszar zaznaczony to obszar na zewnątrz prostych. Na drugiej ilustracji jedna z prostych spełnia równanie X równa się minus dwa i jest ona narysowana linią ciągłą, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się jeden i narysowana jest linią przerywaną. Obszar zaznaczony to obszar na zewnątrz prostych. Na trzeciej ilustracji jedna z prostych spełnia równanie X równa się zero i jest ona narysowana linią ciągłą, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się dwa i narysowana jest linią przerywaną. Obszar zaznaczony to obszar między prostymi. Na czwartej ilustracji jedna z prostych spełnia równanie X równa się minus dwa i jest ona narysowana linią ciągłą, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się jeden i narysowana jest linią przerywaną. Obszar zaznaczony to obszar między prostymi. Poniżej znajdują się nierówności, które należy dopasować do ilustracji: 1. X większe lub równe zero lub X mniejsze od dwóch, 2. X większe lub równe minus dwa lub X mniejsze od jeden., 3. X mniejsze lub równe minus dwa lub X większe od jeden, 4. X mniejsze od minus dwóch lub X mniejsze równe zero.
RdpZf8Shpo1RD2
Ćwiczenie 4
Każda z ilustracji przedstawia układ współrzędnych z poziomą osią X opisaną na przedziale minus pięć cztery oraz pionową osią Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Na każdej ilustracji przedstawione są dwie pionowe proste narysowane liniami ciągłymi. Cztery ilustracje przedstawione są w dwóch wierszach. Na ilustracji w lewym górnym rogu pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus dwa, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się dwa. Na ilustracji w prawym górnym rogu pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus trzy, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się trzy. Na ilustracji w lewym dolnym rogu pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus jeden, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się jeden. Na ilustracji w prawym dolnym rogu pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus cztery, natomiast druga prosta spełnia równanie X równa się cztery. Poniżej zapisane są równości, które należy dopasować do ilustracji: 1. Moduł z minus X równa się dwa., 2. Moduł z X równa się trzy., 3. Moduł z minus X równa się jeden., 4. Moduł z minus X równa się cztery.
RIc89TznZRd8021
Ćwiczenie 5
Każda z ilustracji przedstawia układ współrzędnych z dwiema pionowymi prostymi. Na pierwszej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus pięć cztery oraz pionową osią Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus jeden, druga X równa się trzy. Na drugiej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus sześć trzy oraz pionową osią Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus trzy, druga X równa się minus jeden. Na trzeciej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus trzy sześć oraz pionową osią Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się jeden, druga X równa się trzy. Na czwartej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus pięć cztery oraz pionową osią Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus trzy, druga X równa się jeden. Poniżej zapisane są równości, które należy dopasować do ilustracji: 1. Moduł z sumy X i jeden równa się dwa., 2. Moduł z różnicy X i dwa równa się jeden., 3. Moduł z sumy X i dwa równa się jeden., 4. Moduł z różnicy X i jeden równa się dwa.
R11oFfEBDK9TJ21
Ćwiczenie 6
Każda z ilustracji przedstawia układ współrzędnych z dwiema pionowymi prostymi narysowanymi liniami ciągłymi oraz zaznaczonymi obszarami. Na pierwszej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus sześć trzy oraz pionową oś Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus trzy, druga X równa się minus jeden. Obszar zaznaczony to obszar na zewnątrz prostych. Na drugiej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus cztery pięć oraz pionową oś Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus jeden, druga X równa się trzy. Obszar zaznaczony to obszar między prostymi. Na trzeciej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus trzy sześć oraz pionową oś Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się zero, druga X równa się cztery. Obszar zaznaczony to obszar między prostymi. Na czwartej ilustracji mamy poziomą oś X opisaną na przedziale minus sześć trzy oraz pionową oś Y opisaną na przedziale minus trzy trzy. Pierwsza prosta spełnia równanie X równa się minus trzy, druga X równa się jeden. Poniżej zapisane są nierówności, które należy dopasować do ilustracji: 1. Moduł z różnicy X i dwa mniejsze równe dwa., 2. Moduł z sumy X i jeden większe równe dwa., 3. Moduł z różnicy X i jeden mniejsze równe dwa., 4. Moduł z sumy X i dwa większe równe jeden.
3
Ćwiczenie 7

Wskaż wszystkie warunki, które opisują narysowane zbiory punktów.

RikmYm3FyyGy1
R1227rgKWECgj
Wskaż wszystkie warunki dla ilustracji pierwszej, które opisują narysowane zbiory punktów: 1. X większe równe cztery i X mniejsze równe minus cztery., 2. Moduł z X większy równy cztery., 3. X większe równe cztery lub X mniejsze równe minus cztery. Teraz wskaż wszystkie warunki dla ilustracji drugiej, które opisują narysowane zbiory punktów: 1. X większe równe cztery i X mniejsze równe minus cztery., 2. Moduł z X większy równy cztery., 3. X większe równe cztery lub X mniejsze równe minus cztery.
3
Ćwiczenie 8

Wskaż wszystkie warunki, które opisują narysowane zbiory punktów.

R1EDFAmeylyYW
RduDy6QlBJ8mY
Wskaż wszystkie warunki dla ilustracji pierwszej, które opisują narysowane zbiory punktów: 1. Moduł różnicy X i pięć mniejszy od trzech., 2. Moduł z sumy X i dwa mniejszy od sześć., 3. X większe od dwóch i mniejsze od ośmiu. Teraz wskaż wszystkie warunki dla ilustracji drugiej, które opisują narysowane zbiory punktów: 1. Moduł z sumy X i trzy większe od dwóch., 2. Moduł z sumy X i dwa większe od trzech., 3. X większe od minus pięciu i mniejsze od minus jeden.