Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
1
Pokaż ćwiczenia:
1
Ćwiczenie 1

Oblicz wartość wyrażenia 43-4323-0,75:3419·12337.

R1A9N0kOhciAh1
Ćwiczenie 2
Połącz w pary wyrażenia, które mają tę samą wartość. Lewa kolumna: cztery razy trzy do potęgi półtora minus trzy do potęgi półtora, pięć razy trzy do potęgi półtora minus cztery razy trzy do potęgi półtora, dwa razy trzy do potęgi pięć i pół minus trzy do potęgi pięć i pół, pięć razy trzy do potęgi dwa i pół dodać cztery razy trzy do potęgi dwa i pół, dwa razy trzy do potęgi dwa i pół dodać trzy do potęgi dwa i pół, pięć razy trzy do potęgi cztery i pół dodać cztery razy trzy do potęgi cztery i pół. Prawa kolumna: trzy do potęgi półtora, trzy do potęgi trzy i pół, trzy do potęgi sześć i pół, trzy do potęgi pięć i pół, trzy do potęgi dwa i pół, trzy do potęgi cztery i pół.
R147TmcRMsbHf1
Ćwiczenie 3
Dokończ zdanie, wybierając poprawną odpowiedź.
Wyrażenie 34+35+36 ma: Możliwe odpowiedzi: 1. 6 dzielników, 2. 8 dzielników, 3. 10 dzielników
R1ddXffo7Zfqz2
Ćwiczenie 4
Rozwiąż test. Wskaż wszystkie poprawne odpowiedzi. 1. Wyrażenie trzy do potęgi czwartej dodać trzy do potęgi piątej jest równe: cztery razy trzy do potęgi czwartej, trzy do potęgi dziewiątej, cztery razy dziewięć do kwadratu. 2. Wyrażenie dwa do potęgi piątej dodać dwa do potęgi szóstej ma: sześć dzielników, dziesięć dzielników, dwanaście dzielników 3. Wyrażenie trzy do potęgi czwartej dodać trzy do potęgi piątej dodać tzry do potęgi szóstej jest równe: trzy do potęgi piętnastej, trzynaście razy trzy do potęgi czwartej, dziewięć do potęgi piątej
2
Ćwiczenie 5

Oblicz wartość liczbową wyrażenia 328·932:8154.

R1BeuesrAtEib2
Ćwiczenie 6
Podaj w postaci potęgi liczby drugiej wyrażenie: ułamek, w liczniku cztery do potęgi trzeciej razy szesnaście do potęgi jednej czwartej podzielić przez pierwiastek piątego stopnia z trzydzieści dwa, w mianowniku: sześćdziesiąt cztery do potęgi minus trzy czwarte razy osiem do potęgi pięć trzecich.
3
Ćwiczenie 7

Zapisz w postaci potęgi liczby 3 wyrażenie 6·270,25+31,756·938-3·13-34-94.

RZiYi7lGmamYt3
Ćwiczenie 8
Wyrażenie: 1. w nawiasie trzy do potęgi pół dodać jeden po nawiasie razy w nawiasie trzy do potęgi pół minus jeden., 2. w nawiasie cztery do potęgi półtora dodać jeden po nawiasie razy w nawiasie cztery do potęgi półtora minus jeden., 3. w nawiasie trzy do potęgi pół dodać dwa do potęgi pół po nawiasie razy w nawiasie trzy do potęgi pół minus dwa do potęgi pół., 4. w nawiasie trzy do potęgi półtora dodać dwa do potęgi półtora po nawiasie razy w nawiasie trzy do potegi półtora minus dwa do potęgi półtora.