1
Pokaż ćwiczenia:

Przyporządkuj każde ze zadań do odpowiedniej kategorii w taksonomii Blooma. Rozwiąż zadania, sprawdź odpowiedzi i oceń swoje umiejętności.

RDaVZGcVg1OHU1
Ćwiczenie 1
Liczba X spełniająca warunek dwadzieścia cztery do potęgi dwudziestej równa się dwanaście do potęgi czterdziestej dzielone na X jest równa: 1. Dwa do potęgi dwudziestej. 2. Dwa do potęgi czterdziestej. 3. Sześć do potęgi dwudziestej. 4. Otwarcie nawiasu jeden dzielone na dwa zamknięcie nawiasu do potęgi czterdziestej.
R12YereDpkE8q1
Ćwiczenie 2
Odwrotnością liczby otwarcie nawiasu dwa do potęgi pierwszej minus pierwiastek z trzeciej zamknięcie nawiasu do potęgi pierwszej plus pierwiastek z trzeciej jest liczba: 1. Cztery 2. Minus cztery 3. Jeden dzielone na dwa 4. Jeden dzielone na cztery
R1NFIUKDSNRH12
Ćwiczenie 3
Przyjmijmy, że prędkość światła jest równa trzy razy dziesięć do potęgi piątej kilometry dzielone na sekundę. Krok olbrzyma ma trzydzieści metrów długości. Ile kroków musiałby wykonać olbrzym, aby przebyć drogę, równą odległości jakie pokonuje światło w ciągu minuty> 1. Sześć razy dziesięć do potęgi ósmej. 2. Sześć razy dziesięć do potęgi siódmej 3. Sześć razy dziesięć do potęgi dziewiątej 4. Dziesięć do potęgi szóstej
R6d9yiuuJl3oA2
Ćwiczenie 4
Wskaż liczby uporządkowane rosnąco. 1. Trzy do potęgi trzy dzielone na dwa, minus trzy do potęgi jeden dzielone na dwa, trzy do potęgi zero przecinek pięć, otwarcie nawiasu pierwiastek z trzech zamknięcie nawiasu do potęgi minus pierwszej. 2. Minus trzy do potęgi jeden dzielone na dwa, trzy do potęgi minus trzy dzielone na dwa, otwarcie nawiasu pierwiastek z trzech zamknięcie nawiasu do potęgi minus jeden trzy do potęgi zero przecinek pięć. 3. Trzy do potęgi zero przecinek pięć, otwarcie nawiasu pierwiastek z trzech zamknięcie nawiasu do potęgi minus jeden, minus trzy do potęgi jeden dzielone na dwa, trzy do potęgi minus trzy na dwa.
R2QjgymTUO0yn2
Ćwiczenie 5
Liczba A równa się jeden dzielone na pierwiastek z dwóch minus pierwiastek z trzech plus trzy dzielone na pierwiastek z trzech spełnia warunek: 1. Minus dwa jest mniejsze niż A jest mniejsze niż minus jeden. 2. Minus trzy jest mniejsze niż A jest mniejsze niż minus dwa. 3. Minus jeden jest mniejsze niż A jest mniejsze niż zero. 4. Zero jest mniejsze niż A jest mniejsze niż dwa.
2
Ćwiczenie 6

Przedstaw liczbę 12513·15-2·5125-1 w postaci an, gdzie a jest liczbą naturalną.

uzupełnij treść
2
Ćwiczenie 7

Wykaż, że liczba 102020+18-82 jest podzielna przez 3.

uzupełnij treść
2
Ćwiczenie 8

Zapisz wyrażenie x-272+x-27·x+27+4x7 w prostszej postaci i oblicz jego wartość dla x=749.

uzupełnij treść
R1GiLZ2F5hpuX3
Ćwiczenie 9
Połącz w pary liczbę z jej odwrotnością. W ćwiczeniu znajdują się dwie kolumny. Kolumna po lewej stronie od góry: 1. Otwarcie nawiasu dwa do potęgi pierwiastek z dwóch zamknięcie nawiasu do potęgi pierwiastek z ośmiu. 2. Otwarcie nawiasu pierwiastek z dwóch minus jeden zamknięcie nawiasu do potęgi drugiej. 3. Pierwiastek z dwóch dzielone na dwa minus pierwiastek z dwóch. 4. Pierwiastek z dwóch. 5. Pierwiastek z dwóch minus jeden. Kolumna po prawej stronie od góry: 1. Dwa do potęgi minus czwartej. 2. Pierwiastek z dwóch minus jeden. 3. Trzy plus dwa pierwiastek z dwóch. 4. Pierwiastek z dwóch plus jeden. 5. Pierwiastek z dwóch dzielone na dwa.
R1JxJ3Hrdwi8L3
Ćwiczenie 10
Rozwiąż równanie i przeciągnij w odpowiednie miejsce liczbę, będącą jego rozwiązaniem. 1. X pierwiastek z trzech równa się X pierwiastek z dwóch plus pierwiastek z trzech przecinek pole na odpowiedź. 2. X pierwiastek z trzech minus jeden równa się pierwiastek z trzech przecinek pole na odpowiedź. 3. X minus pierwiastek z trzech równa się trzy dzielone na pierwiastek z trzech przecinek pole na odpowiedź. 4. Trzy minus X pierwiastek z trzech równa się X pierwiastek z trzech plus pierwiastek z trzech przecinek pole na odpowiedź. Możliwe odpowiedzi: 1. X równa się trzy plus pierwiastek z sześciu. 2. X równa się pierwiastek z trzech minus jeden dzielone na dwa. 3. X równa się dwa pierwiastek z trzech. 4. X równa się trzy plus pierwiastek z trzech dzielone na trzy.