Sprawdź się
Uzupełnij tabelę, wybierając określenia spośród podanych niżej.
Poniższe zdjęcie przedstawia reakcję pewnej skały, którą polano kwasem solnym. Uzupełnij tekst, zaznaczając właściwe określenia.
Zapoznaj się z opisem zdjęcia przedstawiającego reakcję pewnej skały, którą polano kwasem solnym. Wybierz poprawne uzupełnienia zdań.
Na poniższej mapie zaznaczono wielkość stopnia geotermicznego na wybranych obszarach kuli ziemskiej (w m/°C). Sformułuj i wyjaśnij prawidłowość w rozmieszczeniu tych wartości.
Zapoznaj się z opisem mapy, na której zaznaczono wielkość stopnia geotermicznego na wybranych obszarach kuli ziemskiej (w m/°C). Sformułuj i wyjaśnij prawidłowość w rozmieszczeniu tych wartości.
Przeanalizuj poniższe fotografie, a następnie uzupełnij tabelę. Skorzystaj z podanych wyrażeń.
Zapoznaj się z opisami fotografii, a następnie uzupełnij tabelę. Skorzystaj z podanych wyrażeń.
Wyjaśnij, dlaczego złoża soli potasowych są znacznie mniejsze niż złoża soli kamiennej.
Oblicz temperaturę panującą w najgłębszej kopalni świata na głębokości 4 000 m. Przyjmij stopień geotermiczny równy 170 m.
Określ, która z poniższych skał plutonicznych (A czy B) jest kwaśna, a która zasadowa. Uzasadnij swoją odpowiedź i wyjaśnij, dlaczego kolor skały ma wpływ na jej odczyn. Skorzystaj z dodatkowych źródeł informacji geograficznej.
Zapoznaj się z opisami zdjęć przedstawiającymi skały plutoniczne. Wybierz, która skała – A czy B – jest kwaśna, a która zasadowa. Uzasadnij swoją odpowiedź i wyjaśnij, dlaczego kolor skały ma wpływ na jej odczyn. Skorzystaj z dodatkowych źródeł informacji geograficznej.