Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
1
Pokaż ćwiczenia:
R2s4NwsvqHrYA1
Ćwiczenie 1
Wpisz w zaznaczone miejsce szukaną liczbę. Rozwiązanie równania be iks minus cztery równa się dwa a dodać trzy iks z niewiadomą iks dla a równe minus dwa i be równe zero jest równe: (Tu uzupełnij). Rozwiązanie równania minus iks do potęgi trzeciej a dodać jeden równa się minus igrek minus dwa iks z niewiadomą a dla iks równa się minus jeden i igrek równa się trzy jest równe: (Tu uzupełnij).
ROqDj7LRwHgJ71
Ćwiczenie 2
Równanie ax+b=0 z niewiadomą x jest sprzeczne dla: Możliwe odpowiedzi: 1. a=0b0, 2. a=0 b=0, 3. ab=0, 4. a0
R1bo1uLBC2qtX2
Ćwiczenie 3
Dla jakiej wartości parametrów ab równanie ax+b=0  z niewiadomą x ma nieskończenie wiele rozwiązań? Możliwe odpowiedzi: 1. a=0b0, 2. a=0b=0, 3. a{0}b=0, 4. a0
RRwPk09vf1uvi2
Ćwiczenie 4
Przeciągnij w brakujące miejsca w tekście. Dane jest równanie w nawiasie em minus pięć za nawiasem iks równa się en dodać jeden z niewiadomą iks i parametrami em i en. Dla (tu uzupełnij) równanie jest sprzeczne, dla (tu uzupełnij) równanie jest tożsamościowe, a dla (tu uzupełnij) równanie ma jedno rozwiązanie. Możliwe odpowiedzi: em równe pięć i en nierówne minus jeden, em równe pięć i en równe minus jeden, em nierówne pięć i en należy do liczb rzeczywistych.
Roi6wwNEM6S2e2
Ćwiczenie 5
Określ liczbę rozwiązań podanych równań dla em równe dwa i en równe minus trzy. Dopasuj równanie do odpowiedniego obszaru. równania sprzeczne, równania, które mają jedno rozwiązanie, równania tożsamościowe. Możliwe odpowiedzi: 1. iks w nawiasie en dodać cztery po nawiasie równa się dwa em., 2. trzy en iks dodać dziewięć iks równa się dwa em dodać dwa., 3. dwa en iks dodać sześć iks dodać dwa równa się em., 4. iks w nawiasie en dodać trzy po nawiasie równa się em dodać jeden., 5. w nawiasie en dodać trzy po nawiasie iks równa się em minus dwa., 6 en iks minus em równa się jeden minus pięć iks.
R12fItU65pzTL2
Ćwiczenie 6
Dane jest równanie pięć iks minus dwa a równa się cztery razy w nawiasie iks minus jeden po nawiasie dodac be dodąc cztery z niewiadomą iks. Dla jakich wartości parametrów a i be rozwiązaniem równania jest liczba dodatnia? (tu uzupełnij) Dla jakich wartości parametru a i be rozwiązaniem równania jest liczba mniejsza od 5? (tu uzupełnij) Możliwe odpowiedzi: dwa a mniejsze od pięć minus be, dwa a minus be większe od zero, dwa a dodać be większe od zero, dwa a dodać be więsze od pięć.
R13XbAgAiHhLc3
Ćwiczenie 7
Dane jest równanie w nawiasie iks dodać dwa po nawiasie minus en w nawiasie iks minus cztery po nawiasie równa się sześć z niewiadomą iks. Jeżeli em równa się en nierówne jeden, to równanie: Możliwe odpowiedzi: 1. jest sprzeczne, 2. jest tożsamościowe, 3. ma jedno rozwiązanie, 4. ma dwa rozwiązania
R1cDtdKbAbrpu3
Ćwiczenie 8
Łączenie par. Ustal liczbę rozwiązań równania nawias prosty iks minus jeden po nawiasie równa się a dodać dwa be w zależności od parametru a i be. Określ, czy zdanie jest prawdziwe, czy fałszywe? 1. Równanie ma jedno rozwiązanie dla a równa się minus dwa be. 2. Równanie jest sprzeczne dla a mniejsze od minus dwa be. 3. Równanie jest sprzeczne dla a mniejsze równe od minus dwa be.