Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
RVCO3Su8mWuoY
Zdjęcie przedstawia rękę, która trzyma długopis nad kartką.

Jakie czynniki kształtują aktywność obywatelską?

Źródło: andibreit, domena publiczna.
Judyta Ziętkowska Przepis na młodego obywatela. Znaczenie edukacji obywatelskiej w kształtowaniu postawy aktywnego zaangażowania młodzieży w życie społeczności lokalnej

Podstawę państwa demokratycznego stanowi sprawnie zorganizowane społeczeństwo obywatelskie. Jednym z jego istotnych filarów jest aktywność społeczna.

wstep Źródło: Judyta Ziętkowska, Przepis na młodego obywatela. Znaczenie edukacji obywatelskiej w kształtowaniu postawy aktywnego zaangażowania młodzieży w życie społeczności lokalnej, „Animacja Życia Publicznego” 2014, nr 4, s. 9.

Aktywność obywatelska leży u podstaw społeczeństwa obywatelskiego. Od czego więc zależy? Co sprawia, że ludzie angażują się w życie społeczności lokalnej, regionalnej i całego państwa? Zastanów się nad tym.

Twoje cele
  • Wyjaśnisz pojęcie aktywności obywatelskiej.

  • Przeanalizujesz rolę kapitału ludzkiego w kształtowaniu aktywności obywatelskiej.

  • Ocenisz rolę aktywności obywatelskiej w społeczeństwie.