Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
RlaoW0RWy5zer
Ilustracja przedstawia budowę męskiego układu rozrodczego. Wyróżnia się pęcherz moczowy, odchodzące od niego w postaci przewodów nasieniowody. Łączą się one z jądrami. W budowie wyróżnia się podłużne prącie.

Hormonalna kontrola czynności męskiego układu rozrodczego człowieka

Budowa męskiego układu rozrodczego.
Źródło: Przedmiotowy model 3D został opracowany przez Englishsquare.pl Sp. z o.o., w oparciu o materiał źródłowy zakupiony w ramach serwisu: www.turbosquid.com. Jakiekolwiek dalsze użycie tego modelu 3D podlega wszelkim ograniczeniom opisanym w licencji opublikowanej na przywołanej stronie internetowej, tylko do użytku edukacyjnego na zpe.gov.pl.

Kontrolę hormonalną u kobiet i mężczyzn pełnią hormony podwzgórzowe, przedniego płata przysadki mózgowej i gonad. Jakie hormony płciowe wydziela organizm mężczyzny? Które z nich mają największe znaczenie? Jakie pełnią funkcje i jaki mają wpływ na męski układ rozrodczy?

Twoje cele
  • Wyjaśnisz, czym jest hormonalna kontrola czynności męskiego układu rozrodczego człowieka.

  • Przeanalizujesz hormonalną kontrolę męskiego układu rozrodczego.