Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
RHqa60GYxxf24
Zdjęcie przedstawia mężczyznę, jadącego na koniu po mongolskim stepie. Mężczyzna ma czarne włosy, skośne oczy. Ubrany jest w fioletową koszulę ze złotą lamówką, ma nakrycie głowy z charakterystycznym czubkiem, na nogach ma dżinsy i wysokie buty. W tle jest pasmo górskie.

Obszary ekumeny, subekumeny i anekumeny na świecie

Źródło: By Al Jazeera English - FlickrUploaded by PDTillman, CC BY-SA 2.0, https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, dostępny w internecie: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20087434.

Czy zastanawiało cię kiedyś, dlaczego w jednych miejscach występuje duża koncentracja ludności, a w innych nie? Czy wiesz, co warunkuje nierównomierne rozmieszczenie ludności na całym świecie? Podczas tej lekcji dowiesz się więcej na temat ekumeny, subekumeny i anekumeny na świecie. 

Twoje cele
  • Scharakteryzujesz czynniki wpływające na rozmieszczenie ludności na świecie.

  • Wymienisz obszary anekumeny, subekumeny i ekumeny na świecie.

  • Wskażesz na mapie miejsca o największej i najmniejszej gęstości zaludnienia.

  • Scharakteryzujesz przyczyny występowania ekumeny, subekumeny i ekumeny na świecie.