Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
R1q2EKydFK3w1
Zdjęcie przedstawia halę dworcową. Przechodzą przez nią setki ludzi. Na wyświetlaczach znajdują się informacje o pociągach.

Źródła danych demograficznych cz. 1

Źródło: domena publiczna.
krakauer Polityka społeczna państwa – co zrobić z demografią?

Wspaniałym czynnikiem wynikowym, pokazującym jak na dłoni na ile efektywna jest polityka społeczna, są dwa wskaźniki – pierwszy współczynnik migracji, a drugi generalny wskaźnik demograficzny pokazujący, jak prognozowana jest zmiana ilości ludności w czasie.

cytat1 Źródło: krakauer, Polityka społeczna państwa – co zrobić z demografią?, 2.04.2014 r., dostępny w internecie: obserwatorpolityczny.pl [dostęp 3.05.2020 r.].

Dane demograficzne są zbierane przez różne instytucje. Do czego one służą? Po co są zbierane? W jaki sposób są zdobywane? Dlaczego warto je analizować? Jakie problemy pomagają rozwiązać? Są to pytania, które należy sobie postawić, czytając poniższą lekcję.

Twoje cele
  • Zdefiniujesz pojęcie demografii.

  • Omówisz główne źródła danych demograficznych.

  • Zaprojektujesz mikrospis.