Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
R1WdCshEx8BSE
Zdjęcie przedstawia ułożone obok siebie różne kosmetyki. Od lewej: różowe cienie w czarnym opakowaniu, mały pędzel-gąbeczka do oczu, na nim skośnie ułożony jest oprószony pudrem grubszy pędzel, otwarta różowa szminka, pędzel do różu, nad nim ułożonych jest luzem kilka kuleczek (prawdopodobnie brązujących lub rozświetlających), na końcu także w czarnym okrągłym opakowaniu róż, za nim kompaktowy pędzel.

Sole i uroda, czyli o wykorzystaniu soli w przemyśle kosmetycznym

Przeciętny Europejczyk stosuje mniej więcej siedem kosmetyków dziennie.
Źródło: dostępny w internecie: www.pixabay.com, domena publiczna.

Fragment wywiadu doktor Ireny Eris:

1

Dzisiejsze kosmetyki powstają w oparciu o wysoce zaawansowane badania. To już nie są proste kremy, które znamy z przeszłości. Obecnie wykorzystujemy nowe technologie ułatwiające przejście substancji aktywnych przez barierę ochronną skóry i umożliwiające im dotarcie do, określonych z góry, elementów wewnątrz komórek skóry. Takich właśnie innowacji i prekursorskich rozwiązań oczekują od nas klienci, a my wychodzimy im naprzeciw.”

Indeks dolny /Źródło: https://tyibiznes.com.pl/2016/03/portrety-kp-dr-irena-eris-laboratorium-kosmetyczne-dr-irena-eris.html/ Indeks dolny koniec

Na podstawie słów doktor Eris oraz poniższego materiału możesz się przekonać, jak wielkie zmiany zaszły w składzie substancji, wykorzystywanych do pielęgnacji urody.

Twoje cele
  • Wymieniszy nazwy soli wykorzystywanych do produkcji kosmetyków.

  • Omówisz właściwości soli stosowanych w kosmetykach.

  • Zaklasyfikujesz sole do odpowiedniego rodzaju kosmetyku.

  • Sformułujesz argumenty w dyskusji na temat: „Kosmetyki naturalne czy z substancjami produkowanymi sztucznie?”.