Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
R1ZluhoD8Vsvh
Fotografia przedstawia duże miasto nocą ujęte z lotu ptaka. Miasto jest rzęsiście oświetlone, na pierwszym planie wyróżniają się wysokie drapacze chmur. Między nimi znajdują się niższe budynki mieszkalne i biurowe, w tym budynek w kształcie połowy okręgu. Miasto przecinają oświetlone, szerokie ulice.

Czy w Polsce warto mieszkać w mieście? Cechy indywidualne wybranych miast w Polsce

Źródło: dostępny w internecie: https://pixabay.com/sv/photos/warszawa-byggnad-stad-antenn-1743565/, domena publiczna.

Miasto tak duże jak Warszawa zwykle kojarzy się z niekończącymi się możliwościami. Mieszkanie w nowoczesnej aglomeracji to nie tylko szansa na zdobycie lepszego wykształcenia i znalezienie satysfakcjonującej posady, lecz także szereg możliwości związanych z życiem kulturalnym czy towarzyskim.

Jeśli jednak aglomeracje to ogromna ilość nowych możliwości rozwoju, to dlaczego coraz więcej osób wybiera na swoje miejsce zamieszkania małe lub średnie miasta albo nawet wsie? Na pewno jesteś w stanie wymienić przynajmniej kilka powodów, dla których niektórzy decydują się na opuszczenie mocno zaludnionych obszarów. Czy oznacza to, że mieszkanie w polskim mieście jest niekomfortowe? A jeśli jest atrakcyjne, to które miasto oferuje największe możliwości? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym e‑materiale.

Twoje cele
  • Omówisz wady i zalety mieszkania w mieście.

  • Ocenisz wybrane polskie miasta pod względem jakości życia ich mieszkańców (dostępność do usług, przepustowość komunikacyjna miasta itp.).

  • Omówisz cechy charakterystyczne wybranych miast Polski.