W 2019 roku minęło już pół wieku od czasu, kiedy rozpoczął się międzynarodowy ruch zmierzający do redukcji zanieczyszczeń atmosfery, przede wszystkich gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za globalne ocieplenie. Walkę w tym zakresie rozpoczęła i kontynuuje do dzisiaj Organizacja Narodów Zjednoczonych, a od lat 90. XX wieku coraz aktywniejsza jest Unia Europejska. Nie tylko organizacje międzynarodowe, ale także rządy państw i samorządy podejmują wysiłki na rzecz zmniejszenia zanieczyszczeń powietrza. Ocena tych działań bywa różna. Najczęściej sukcesy obserwujemy w skali lokalnej, rzadziej regionalnej i krajowej. Nie ulega jednak wątpliwości, że należy zintensyfikować ogólnoświatową współpracę, aby zapobiec globalnej katastrofie.
Przedstawisz historię tworzenia współpracy międzynarodowej w celu redukcji zanieczyszczeń powietrza.
Wskażesz przykłady działań organizacji międzynarodowych, rządów państw i samorządów zmierzających do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń atmosfery.
Przedyskutujesz działania podejmowane przez organizacje międzynarodowe, rządy państw i samorządów w kierunku obniżenia poziomu zanieczyszczeń powietrza.
Ocenisz wysiłki podejmowane przez różne podmioty na rzecz ograniczenia zanieczyszczeń powietrza.