Sprawdź się
Ćwiczenie 1
Oblicz, ile kosztuje każda figurka.Oblicz, ile kosztuje każda figurka.

Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.

Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
Ćwiczenie 2
Rozwiąż zadanie.Rozwiąż zadanie.
Dziadek kupił 2 kg ziemniaków i zapłacił za nie 6 zł. Babcia kupiła 5 kg tych samych ziemniaków. Dokupiła jeszcze sałatę za 4 zł. Ile babcia zapłaciła za zakupy?Dziadek kupił 2 kg ziemniaków i zapłacił za nie 6 zł. Babcia kupiła 5 kg tych samych ziemniaków. Dokupiła jeszcze sałatę za 4 zł. Ile babcia zapłaciła za zakupy?
Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
Ćwiczenie 3
Rozwiąż zadanie. Wojtek miał 36 zł. Chciał kupić 6 jednakowych babeczek. Ile najwięcej mogła kosztować jedna babeczka?Rozwiąż zadanie. Wojtek miał 36 zł. Chciał kupić 6 jednakowych babeczek. Ile najwięcej mogła kosztować jedna babeczka?

Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
Ćwiczenie 4
Rozwiąż zagadkę.Rozwiąż zagadkę.
Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
Źródło: Eduexpert Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.