Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
Polecenie 1

Czy wiesz, co robi się z opakowaniami, które nie są nam już potrzebne? Zapoznaj się z nagraniem, a następnie rozwiąż ćwiczenia sprawdzające.

R1XmUOBIg7NpX
Audiobook pt. „Co zrobić z opakowaniami, gdy już ich nie potrzebujemy?”
Audiobook pt. „Co zrobić z opakowaniami, gdy już ich nie potrzebujemy?”
Źródło: GroMar Sp. z o.o., licencja: CC BY-SA 3.0.
R9vFEAqvTAaBB
Ćwiczenie 1
Reduce (redukuj) Możliwe odpowiedzi: 1. minimalizowanie ilości kupowanych produktów, 2. przekazywanie lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy osobom potrzebującym, używanie rzeczy wielokrotnie, także nadając im nowe zastosowania i funkcje, 3. segregacja śmieci oraz stosowanie opakowań, które nadają się do powtórnego użytku Reuse (ponowne użycie) Możliwe odpowiedzi: 1. minimalizowanie ilości kupowanych produktów, 2. przekazywanie lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy osobom potrzebującym, używanie rzeczy wielokrotnie, także nadając im nowe zastosowania i funkcje, 3. segregacja śmieci oraz stosowanie opakowań, które nadają się do powtórnego użytku Recycle (recykling) Możliwe odpowiedzi: 1. minimalizowanie ilości kupowanych produktów, 2. przekazywanie lub sprzedaż niepotrzebnych rzeczy osobom potrzebującym, używanie rzeczy wielokrotnie, także nadając im nowe zastosowania i funkcje, 3. segregacja śmieci oraz stosowanie opakowań, które nadają się do powtórnego użytku
Ćwiczenie 2

Dowiedz się w Urzędzie Gminy lub Miasta, jak wygląda gospodarka odpadami na Twoim terenie. Do urzędu możesz udać się osobiście, przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub przeglądnąć stronę internetową. Przygotuj notatkę lub prezentację na lekcję.

RhAs7fu9ayZgW
Dowiedz się w Urzędzie Gminy lub Miasta, jak wygląda gospodarka odpadami na twoim terenie. Do urzędu możesz udać się osobiście, przeprowadzić rozmowę telefoniczną lub przeglądnąć stronę internetową. Przygotuj notatkę lub prezentację na lekcję. (Uzupełnij).