Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
Polecenie 1

Rosyjski filozof, Mikołaj Bierdiajew, w istotny sposób rozwinął myśl egzystencjalną. Szczególnie interesowały go problemy zła i cierpienia w ujęciu religijnym, a sam był człowiekiem głęboko wierzącym. Jest autorem zdania: Cierpię, więc jestem. Zapoznaj się z audiobookiem na temat założeń filozofii Bierdiajewa. Następnie wyjaśnij, czym jest dla niego pojęcie cierpienia i z czym się łączy.

RVQIB6ZTpRQnD
(Uzupełnij).
R1MI2cn5KkZlh
Nagranie dźwiękowe lekcji pod tytułem Jan Krasicki. Jak „dobre” jest cierpienie i zło? Bierdiajew i Dostojewski.
Jan Krasicki, Jak „dobre” jest cierpienie i zło? Bierdiajew i Dostojewski, dostępny w internecie: https://teologiapolityczna.pl/prof-jan-krasicki-jak-dobre-jest-cierpienie-i-zlo-bierdiajew-i-dostojewski.
Źródło: Englishsquare.pl sp. z o.o..
Polecenie 2

Odnosząc się do losów głównego bohatera dramatu Czechowa, Wujaszka Wani, napisz, czy zgadzasz się ze stwierdzeniem Bierdiajewa, że cierpią przede wszystkim nie ludzie najgorsi, ale najlepsi, najszlachetniejsi. Dlatego siła cierpienia może być oznaką wielkiej duchowej głębi.

R18ViCzjzeU3B
(Uzupełnij).