Wróć do informacji o e-podręczniku Wydrukuj Pobierz materiał do PDF Pobierz materiał do EPUB Pobierz materiał do MOBI Zaloguj się, aby dodać do ulubionych Zaloguj się, aby skopiować i edytować materiał Zaloguj się, aby udostępnić materiał Zaloguj się, aby dodać całą stronę do teczki
Polecenie 1

Na podstawie treści audiobooka i fragmentu tekstu Olgi Tokarczuk Czuły narrator opracuj wystąpienie, w którym udzielisz odpowiedzi na pytanie, kim jest narrator w literaturze XX i XXI wieku.

RyznBf2UExqTh
(Uzupełnij).
Polecenie 2

Wysłuchaj audiobooka i rozwiń parafrazę wypowiedzi Czesława Miłosza Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta z wiersza Który skrzywdziłeś na sformułowanie Nie bądź bezpieczny. Narrator opowie. Napisz felieton zawierający odpowiedź na pytania, o czym opowie, komu i po co.

Zapoznaj się z treścią audiobooka i rozwiń parafrazę wypowiedzi Czesława Miłosza Nie bądź bezpieczny. Poeta pamięta z wiersza Który skrzywdziłeś na sformułowanie Nie bądź bezpieczny. Narrator opowie. Napisz felieton zawierający odpowiedź na pytania, o czym opowie, komu i po co.

R60eTCNY7egsL
(Uzupełnij).
Polecenie 3

Na podstawie treści nagrania i fragmentów prozy Jerzego Andrzejewskiego, Zofii Nałkowskiej i Tadeusza Borowskiego przedstaw cechy narracji, którą posłużyli się autorzy. Zwróć uwagę na sposób prezentacji obozu we fragmentach opowiadania Tadeusza Borowskiego.

RTTQby6aNkHvo
(Uzupełnij).
RinSZKenNzJEO
Nagranie dźwiękowe lekcji pod tytułem Olga Tokarczuk, Czuły narrator.
Źródło: Olga Tokarczuk, Czuły narrator, Kraków 2020, s. 263–269.