Narzędzia
Technik żywienia i usług gastronomicznych w swojej pracy wykorzystuje różnorodne narzędzia i przyrządy pomiarowe.
Galeria przedstawia narzędzia i urządzenia wykorzystywane w pracy technika budowy dróg. W galerii jest dwadzieścia jeden zdjęć.
Pierwsze zdjęcie jest podpisane Noże. Na zdjęciu widać zestaw czterech różnych noży kuchennych ułożonych na białym tle. U góry znajduje się duży, szeroki nóż z długim ostrzem, do krojenia i siekania. Poniżej jest nóż o nieco mniejszych rozmiarach, który także można zastosować do ogólnych zadań w kuchni. Trzeci od góry to tasaka, o dużym, prostokątnym ostrzu, używany do siekania mięsa i cięcia kości. Na samym dole znajduje się nóż o wydłużonym, smukłym ostrzu, odpowiedni do filetowania czy dokładnego cięcia. Wszystkie noże mają ciemne rękojeści.
Drugie zdjęcie jest podpisane Ostrzałka do noży. Na zdjęciu widać ostrzałkę do noży, z ergonomicznym uchwytem w kolorach czarnym i czerwonym.
Trzecie zdjęcie jest podpisane Waga. Na zdjęciu widoczna jest klasyczna waga kuchenna. Ma białą obudowę i wyposażona jest w okrągłą tarczę z podziałką i wskazówką do odczytu masy. Na górnej, metalowej misce wagi znajduje się mąka. Obok wagi, na jasnym blacie kuchennym, umieszczone są inne metalowe naczynia.
Czwarte zdjęcie jest podpisane Termometr kuchenny. Na zdjęciu znajduje się elektroniczny termometr kuchenny z cyfrowym wyświetlaczem. Urządzenie ma długi, metalowy czujnik oraz plastikowy uchwyt. Na wyświetlaczu widoczna jest temperatura. Górna część uchwytu posiada kilka przycisków do obsługi urządzenia.
Piąte zdjęcie jest podpisane Sito stożkowe. Na zdjęciu widoczne jest metalowe sitko kuchenne o kształcie stożka z otworami o różnych rozmiarach, które są rozmieszczone na całej jego powierzchni. Posiada dwa uchwyty po obu stronach, w tym jeden długi uchwyt, który umożliwia wygodne trzymanie.
Szóste zdjęcie jest podpisane Palnik od karmelizowania. Na zdjęciu widać kucharza w białym uniformie, który używa palnika kuchennego do podgrzewania kawałka żywności na płaskim, czarnym talerzu.
Siódme zdjęcie jest podpisane Mandolina - szatkownica do warzyw. Na zdjęciu widać mandolinę kuchenną, narzędzie używane do precyzyjnego krojenia warzyw i owoców na cienkie plasterki lub paski. Zawiera regulowane ostrze oraz różne wymienne wkładki, które pozwalają na cięcie w różnych stylach i grubościach.
Ósme zdjęcie jest podpisane Obieraczka. Na zdjęciu widać dwie obieraczki do warzyw i owoców: białą i czarną. Ich metalowe ostrza są umieszczone poprzecznie w stosunku do uchwytu.
Dziewiąte zdjęcie jest podpisane Łyżka szumówka. Na zdjęciu widać czarną łyżkę cedzakową. Narzędzie to ma płaską główkę z szeregiem okrągłych otworów, które umożliwiają odsączenie płynów z gotowanych produktów. Długi uchwyt pozwala na trzymanie łyżki w wygodnej pozycji nad garnkiem, a jego końcówka wyposażona jest w otwór umożliwiający zawieszenie narzędzia.
Dziesiąte zdjęcie jest podpisane Trzepaczka rózgowa. Na zdjęciu widać kobietę w brązowym fartuchu kuchennym mieszającą ciasto przy użyciu metalowej trzepaczki typu rózga w metalowej misce.
Jedenaste zdjęcie jest podpisane Kotleciarka. Na zdjęciu widać ręczną maszynkę do rozbijania kotletów w kolorze czerwonym. Urządzenie metalowo‑drewnianą rączkę do kręcenie. Na dole jest specjalny regulowany zacisk do przykręcania urządzenia do blatu stołu.
Dwunaste zdjęcie jest podpisane Praska do ziemniaków. Na zdjęciu widać ręczną, metalową praskę do ziemniaków. Składa się ona z części z drobnymi dziurkami do przeciskania warzyw oraz dwóch podłużnych uchwytów do ściskania.
Trzynaste zdjęcie jest podpisane Tłuczek do mięsa. Na zdjęciu widać tłuczek do mięsa. Narzędzie ma płaską, metalową powierzchnię z wypustkami, które pomagają w rozbijaniu mięsa, oraz długą rączkę, co ułatwia używanie go poprzez uderzanie.
Czternaste zdjęcie jest podpisane Nabierka. Na zdjęciu widać małą miskę, w której znajduje się gotowy posiłek, a do niego są dodawane, prawdopodobnie, gorący bulion lub wywar z czarnej chochli. W zupie widoczne są połówki ugotowanego na twardo jajka, mięso mielone oraz świeże zioła. Na desce do krojenia obok miski leży posiekana papryczka chili i kilka ząbków czosnku.
Piętnaste zdjęcie jest podpisane Syfon do kremów i sosów. Na zdjęciu widać wysoki, metalowy pojemnik z charakterystycznym czarnym przyciskiem u góry. Jest to syfon do sosów.
Szesnaste zdjęcie jest podpisane Nożyce do drobiu. Na zdjęciu widać metalowe nożyce kuchenne do drobiu. Narzędzie ma czarne rączki.
Siedemnaste zdjęcie jest podpisane Patelnia. Na zdjęciu widać czarną kuchenkę z zapalonym palnikiem gazowym. Na kuchence stoi średniej wielkości, czarna patelnia. Ktoś wlewa na na nią olej z butelki.
Osiemnaste zdjęcie jest podpisane Garnek. Na zdjęciu widać ręce kobiety, która trzyma czerwony garnek pełen wody.
Dziewiętnaste zdjęcie jest podpisane Wilk do mielenia mięsa. Na zdjęciu widać srebrne, metalowe urządzenie służące do mielenia mięsa.
Dwudzieste zdjęcie jest podpisane Kuter. Na zdjęciu widać srebrne, metalowe urządzenie z dość dużą misą z uszkami. Jest to kuter gastronomiczny do rozdrabniania produktów, mieszania ich z różnymi dodatkami oraz przyprawami, a także do ubijania i zagniatania ciasta.
Dwudzieste pierwsze zdjęcie jest podpisane Inne (maszyny do mycia i zmywania, pomocniczy sprzęt gastronomiczny). Na zdjęciu widać wnętrze gastronomicznej zmywarki do naczyń z plastikowym pojemnikiem na sztućce.